artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Uciekał kradzionym kamperem, nie miał uprawnień

Uciekał kradzionym kamperem, nie miał uprawnień

Fantazja złodziei nie ma granic. Inspektorzy Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej GITD wszczęli pościg za kierującym, który poruszał się kamperem i ciągnął za nim lekką przyczepę. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień a cały zestaw został prawdodpobnie skradziony.

Do sytuacji doszło na drodze ekspresowej S3 Gorzów-Szczecin. To tam patrol BKOE Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zarejestrował przejazd przez bramownice kontrolne bez opłaty. Inspektorzy podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu. Wydali kierującemu polecenie sygnałami świetlnymi oraz napisem „Jedź za mną”. Początkowo kierowca stosował się do poleceń, jednak na wysokości pasa zjazdowego z autostrady (Węzeł Szczecin Podjuchy) wrócił na autostradę i odjechał z dużą prędkością. Inspektorzy udali się w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, równocześnie powiadomili dyżurnego Policji o prowadzonym pościgu i kierunku ucieczki pojazdu. Prowadzili pościg z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Kierowca zestawu nie chciał się poddać. Poruszał się ze znaczną prędkością, wyprzedzał inne samochody pasem awaryjnym, zajeżdżał im drogę, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu. W pewnym momencie zjechał z autostrady i uciekał w kierunku miejscowości Wielgowo. Aby uniknąć czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem spowodował kolizję z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Dopiero po przejechaniu ok. 400 metrów zatrzymał się i uciekał pieszo. Próbował ukryć się w lesie. Został zatrzymany przez inspektorów ITD i przekazany do dalszych czynności Policji.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Był już wcześniej karany. W stacyjce, zamiast oryginalnego kluczyka, policja znalazła wbity łamak. Przy kierownicy wystawała wiązka przewodów. To wszystko oznacza, że zestaw został prawdopodobnie skradziony.


Bartłomiej Ryś04.07.20211