artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Amphitryon 967. Integra marki Benimar ma w najwyższym punkcie 295 cm, a w gotowości do jazdy waży 3105 kg (dmc to 3,5 t)
Amphitryon 967. Integra marki Benimar ma w najwyższym punkcie 295 cm, a w gotowości do jazdy waży 3105 kg (dmc to 3,5 t)

Benimar Amphitryon podejmuje gości

Bohater greckiej mitologii jest od niedawna symbolem gościnności w kamperach w pełni zintegrowanych marki Benimar. W kulturze europejskiej mianem amfitriona (łac. amphitryon) określało się wybitnie gościnnego gospodarza bądź fundatora przyjęć.

Hiszpańska marka Benimar oferuje więc fanom caravaningu najbardziej okazałe apartamenty na kołach. Amphitryon na sezon 2022 to aż 5 modeli. Każdy to kontenerowa zabudowa kempingowa (szerokości 237 cm) o wysokich właściwościach izolacyjnych. Rdzeń sandwiczowych płyt z XPS o wysokiej gęstości jest pokaźny – grubości 62 mm dla podłogi, 56 mm dla dachu i 29 mm dla ścian. Gdyby i tego było mało, nabywca kampera może zdecydować się na pakiet Arctic, by zupełnie uniewrażliwić się na niesprzyjające warunki zimowego caravaningu.

Model 967 to zabudowa na nadwoziu o długości 742 cm. Od wejścia do zabudowy na wprost znajduje się aneks kuchenny, a po prawej stronie pokój dzienny. 4-osobowa załoga wygodnie zajmie miejsca na kanapach w układzie face-to-face za dzielonym i dowolnie regulowanym blatem stołu. Wybitnie gościnny to pokład, skoro do dyspozycji mamy jeszcze 2 obracane fotele w szoferce. Nad kapitańskimi siedziskami z podłokietnikami i regulacją wysokości zaaranżowano oczywiście sypialnię. Opuszczona maksymalnie nie wymaga nawet dostawienia drabinki, by wdrapać się na łóżko o wymiarach 140 x 190 cm. Funkcję tę pełnić może pomocnicza półka ciągnąca się niczym parapet podokienny po prawej stronie. Skoro o gościnności pokładu mowa, aranżacja aneksu kuchennego to wybitny ukłon w stronę organizatorów przyjęć. Zapewnia mnóstwo miejsca do przechowywania, a też przykuwa wzrok podświetlanym stojakiem na przyprawy. Pokaźna powierzchnia blatu roboczego, wymodelowane fronty szafek i mnóstwo bezgłośnie wysuwanych i zamykanych szuflad – Hiszpanie słusznie chwalą się wysokiej klasy rzemiosłem meblarskim. Na przeciwległej ścianie znajduje się 140-litrowa lodówka z automatycznym wyborem źródła energii.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Amphitryon 967 będzie idealnym miejscem biesiad i zasłużonego odpoczynku. Ciekawostką tej integry jest podwójny system oddzielania przedniej części od tylnej. Są drzwi pomiędzy sypialnią a łazienką oraz drugie – pomiędzy łazienką i jadalnią. Środkowa część to minikorytarz, skąd dostaniemy się do łazienki z umywalką i WC oraz do oddzielnego pomieszczenia kabiny prysznicowej po przeciwległej stronie. Także tu widać dbałość o detale, by wspomnieć gustowne uchwyty na ręczniki czy pojemniki na kosmetyki. Na tyłach zabudowy jest sypialnia główna z 2 usytuowanymi wzdłużnie do kierunku jazdy tapczanami – każdy o wymiarach 85 × 196 cm. Odnotujmy, że grubość materacy to aż 20 cm, a pod ich stelażami wygospodarowano gigantyczne luki bagażowe, skoro maksymalnej wysokości 113 cm. Pokój sypialny to skądinąd bardzo sprytny system funkcjonalnych szuflad.

 Benimar Amphitryon podejmuje gości 1


Dystrybutor: ACK Benimar Polska
Fot. ACK Benimar Polska

Linia Amphitryon w serwisie ACK 

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator26.06.20220 zdjęć 5