artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Zmodernizowane TELAIR Ecoenergy 2023

Zmodernizowane TELAIR Ecoenergy 2023

Czas czytania 2 minuty

Na rynku debiutuje nowa seria gazowych agregatów prądotwórczych opracowana przez grupę Teleco. Urządzenia TELAIR Ecoenergy 2023 to jeszcze cichsza praca i pełen zakres ładowania akumulatorów - nie tylko kwasowo-ołowiowych czy AGM, ale także baterii litowych.

Od tego sezonu w katalogu firmy dostępne są trzy ulepszone modele generatorów prądu zasilanych gazem. Bez zmian, każdy zasilany jest paliwem gazowym (butanem, propanem lub ich mieszanką np. z 11-kilogramowych butli), ale dzięki zaawansowanym centralkom elektronicznym są w stanie podładować także najnowszej generacji akumulatory w technologii litowej (LIFEPO4).

Modele TG 480 i TG 480 MEF dostarczają prąd nominalny 20 A/h i zużywają 240 gram gazu na godzinę, podczas gdy najbardziej wydajny model TG 600 MEF wytwarza energię elektryczną 12 V na imponującym poziomie 25 amper na godzinę i zużywa 270 g/h.

Jak to działa? Gdy jednostka sterująca odnotuje, że napięcie akumulatora pokładowego spadło poniżej 11,9 V, automatycznie uruchamia się generator. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu naładowania baterii (14,5 V), urządzenie przechodzi w tryb spoczynku.

- Seria gazowych agregatów Ecoenergy okazała się wielkim hitem dzięki doskonałemu stosunkowi ceny do jakości. To niezawodne rozwiązanie dla tych, którzy pokochali zimowym caravaning, kiedy akumulatory muszą radzić sobie z większym obciążeniem - mówi Vittorio Simioli, współzałożyciel Teleco/Telair.

- Teraz, dzięki działowi badań i rozwoju Teleco Group, prezentujemy kilka znaczących ulepszeń i stąd produkty oznaczone nazwą handlową TELAIR Ecoenergy 2023.

ReklamaZmodernizowane TELAIR Ecoenergy 2023 1
Inżynierowie dopracowali urządzenie. Każdy z trzech modeli zbudowany jest z mniejszej liczby komponentów. Jeszcze bardziej zminimalizowano zabiegi konserwacyjne, a co za tym idzie – koszty użytkowania urządzeń. Zoptymalizowany system spalania gazu bez przeszkód pracuje nawet wtedy, gdy kamper znajduje się na wysokości 2700 m n.p.m.

Przy przeprojektowaniu sprawdzonej konstrukcji skupiono się również na izolacji akustycznej. W modelach 2023 zastosowano jeszcze wydajniejsze materiały dźwiękochłonne.

Fot. TELAIR


Rafał Dobrowolski17.05.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News