artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Przyczepy namiotowe zwyciężają w Utrechcie

Przyczepy namiotowe zwyciężają w Utrechcie

Czas czytania 4 minuty

4 października podczas konferencji na temat zrównoważonego rozwoju branży kempingowej w Utrechcie ogłoszono zwycięzców nagród Sustainable Camping Awards 2023. Wśród zwycięzców innowacji jest producent przyczep Easy Caravanning.

Nagrody holenderskiej branży caravaningowej przyznaje rokrocznie jury złożone z ekspertów. Tegorocznych zwycięzców Sustainable Camping Awards wyłoniła kapituła pod przewodnictwem Leo Diepemaat, prezesa holenderskiego przemysłu caravaningowego (K.C.I.) oraz członka zarządu Europejskiej Federacji Caravaningowej (ECF).

Najwięcej emocji zawsze dostarcza wybór producenta najbardziej innowacyjnych domów na kołach. Wspomnijmy, że i tym razem nominowanych wybrano spośród kandydatów zgłoszonych w internetowym głosowaniu wśród fanów caravaningu z Niderlandów. O wielkim sukcesie może mówić firma Take Off i zespół projektantów pod wodzą Maartena de Root, dyrektora zarządzającego Grupy Campfire.

Aerodynamiczne przyczepy

W Emmen, w północnej części Niderlandów produkowane są przyczepy, których opływowe kształty idą w parze z powiększaną kubaturą. Ich walorami jest aerodynamiczna zabudowa. Ze względu na ograniczone wymiary dodatkowe lusterka zewnętrzne są niepotrzebne w pojeździe ciągnącym przyczepę, a lusterko wsteczne zapewnia dobrą widoczność. Jest tak, ponieważ na czas jazdy przyczepy mają w najwyższym punkcie tylko 122 cm. Po przybyciu na kemping i po uniesieniu wymodelowanego dachu, wnętrze ma w najwyższym punkcie 205 cm. Przyczepy Easy Caravanning skrywają lóżko typu king-size o wymiarach 2,05m x 1,60m, toaletę, kuchnię i podstawowe meble.

ReklamaPrzyczepy namiotowe zwyciężają w Utrechcie 1
Tylko 30 sekund – tyle potrzeba, by ją rozłożyć i na powrót złożyć. Koncepcja przyczep Easy Caravanning sprawia, że są one idealnym „wakacyjnym workiem” dla żądnych przygód, którzy lubią podróżować w sposób zrównoważony – czytamy w komunikacie jury. Ze względu na niewielką masę i doskonałe właściwości aerodynamiczne propozycja TakeOff stanowi idealny wybór dla posiadaczy kompaktowych pojazdów elektrycznych, bo w znikomy sposób ogranicza ich zasięg do kolejnego ładowania akumulatorów.

Nieodwracalny trend e-caravaningu

- To dla nas wielkie ukoronowanie wysiłków projektantów. Zdobycie nagrody Sustainable Camping Awards 2023 jest dla nas wielką zachętą do dalszego rozwijania programu produkcyjnego - powiedział Maarten de Root, dyrektor firmy Take Off.

- Coraz więcej właścicieli samochodów elektrycznych i małych samochodów kompaktowych zaczyna dostrzegać zalety naszych przyczep. I szczerze mówiąc, transformacja europejskiej floty samochodowej nie przebiega jeszcze dla nas wystarczająco szybko. Naszym zdaniem, wiele krajów powinno wziąć przykład z Norwegii, gdzie rząd w dalszym ciągu zachęca do zakupu aut z napędem elektrycznym. W Niderlandach widzimy pozytywny trend, ale dalsze dotacje i dalszy rozwój infrastruktury ładowania są ważne dla popularności naszych przyczep.

I od razu dodał, że jego firma czyni starania, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ślad CO2 wśród fanów caravaningu.

Na dowód przytoczył ubiegłoroczne testy drogowe we współpracy z firmą Hyundai. Zespół pojazdów (Ioniq 5 i przyczepa Easy Caravanning) i nieobciążony przyczepą „elektryk” pokonały dystans 550 km. Różnica w zapotrzebowaniu na energię wynosiła 25,7%, co ma być akceptowalnym wynikiem podczas podróży z przyczepą kempingową.

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Fot. Take Off


Michał Żak06.10.2023 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News