artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Ponad 153 tony na haku IVECO eDaily

Ponad 153 tony na haku IVECO eDaily

Czas czytania 2 minuty

IVECO eDaily przesuwa granice osiągów, demonstrując swoją siłę i wytrzymałość. Ten elektryczny samochód użytkowy o zdolności holowania przyczepy o masie 3,5 tony ustanowił teraz REKORD GUINNESSA w kategorii „najcięższy zestaw holowany przez elektryczny samochód dostawczy".

Użytkownicy eksploatujący takie samochody z ciężkimi przyczepami mogą być pewni, że ten elektryk bez najmniejszego problemu poradzi sobie z holowaniem przyczep o masie do 3,5 tony. Wytrzymałość eDaily została właśnie potwierdzona historycznym wyczynem, który zapisał się oficjalnie w KSIĘDZE REKORDÓW GUINNESSA.

20 czerwca 2023 r. eDaily został zaprzężony pasami do ogromnego IVECO X‑Way Strator. Tę potężną ciężarówkę zaprojektowano specjalnie do przewozu ponadgabarytowych ładunków o masie do 150 ton. Na jej naczepę załadowano dużą, ważącą ponad 50 ton koparkę z dodatkowym balastem 7 ton. Kolejnym pojazdem w drogowym pociągu była w pełni załadowana wywrotka IVECO X‑Way 8x4 doczepiona do przyczepy Strator, a 153‑tonową karawanę zamykał lotniskowy, terenowy wóz strażacki.

Próba bicia rekordu

Elektryczny furgon ruszył, a następnie pokonał odcinek o długości 100 stóp (ok. 30 m). Wszystko odbyło się pod czujnym okiem inspektorów z KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA, którzy potwierdzili wykonanie zadania. Za kierownicą elektrycznego furgonu usiadł aktualny Najsilniejszy Brytyjczyk, Adam Bishop. Świat dowiedział się o niezwykłych możliwościach elektrycznej wersji rozpoznawalnego auta dostawczego, produkowanego seryjnie, który zdołał ruszyć z miejsca i holować zestaw pojazdów ważących łącznie 153,58 tony.

ReklamaPonad 153 tony na haku IVECO eDaily 1
W trakcie próby użyty został tryb „hi‑power", będący standardowym wyposażeniem każdego eDaily. Umożliwia on dodatkowe zwiększenie mocy elektrycznego napędu w sytuacjach, w których oczekuje się od pojazdu dodatkowej mocy. Ustanawiając historyczny rekord, IVECO eDaily wykazał zalety konstrukcji opartej na ramie i natychmiastowej dostępności wysokiego momentu obrotowego dostarczanego przez silnik elektryczny.

Fot. Iveco


Rafał Dobrowolski24.07.20230 zdjęć 1
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News