artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Na narty do Krynicy-Zdrój
  fot. Wikipedia Na narty do Krynicy-Zdrój

Na narty do Krynicy-Zdroju

Czas czytania 4 minuty

Jeżeli podczas planowania swojej podróży kamperem po południu Polski szukacie miejsca pięknie zlokalizowanego, o wielu zabytkach i rozmaitych atrakcjach, koniecznie weźcie pod uwagę Krynicę-Zdrój. Tu na pewno nie będziecie się nudzili i wspaniale wypoczniecie.

Krynica-Zdrój zlokalizowana jest w Beskidzie Sądeckim. Jest pięknie położona na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w dolinie potoku Kryniczanka. Miasto otoczone jest wzgórzami Jaworzyny, Góry Parkowej, Krzyżowej i Jasiennika.

Warto dodać, że turyści od wielu lat doceniają Krynicę-Zdrój za jej wspaniały mikroklimat oraz wspaniałe krajobrazy przyrody.

Miasto powstało w 1547 roku. Już w 1793 r. zdecydowano, że to miejsce powinno być uzdrowiskiem. Krynica-Zdrój jest obecnie ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego oraz sanatoryjnego. W mieście zlokalizowano liczne odwierty, pijalnie oraz rozlewnie wód mineralnych i leczniczych.

Krynica-Zdrój to jednak nie tylko miasto-uzdrowisko. Od wielu lat jest doceniana jako jeden z prężniejszych ośrodków narciarskich w Polsce, z doskonale przygotowanymi stokami.

Jaworzyna Krynicka i Kolej Gondolowa

Będąc w Krynicy-Zdroju koniecznie trzeba dostać się na Jaworzynę Krynicką - szczyt w Beskidzie Sądeckim wznoszącym się na wysokość 1114 m n. p. m. Góra kryje tu również liczne jaskinie, które warto zwiedzić. Zimą Jaworzyna to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w naszym kraju. Warto dostać się na jej szczyt, z którego możemy podziwiać piękne widoki. Jeśli znajdziemy się już na szczycie Jaworzyny, warto skorzystać z oferty klimatycznych, regionalnych karczm serwujących lokalne posiłki. Na Jaworzynę Krynicką dostaniemy się wieloma szlakami pieszymi, a także koleją gondolową.

ReklamaNa narty do Krynicy-Zdroju 1
Kolejka gondolowa jest jedną z najnowocześniejszych i najdłuższych tego typu obiektów w kraju. Wagoniki mieszczą 6 osób. Wjazd na szczyt trwa ok. 7 minut i możemy wówczas podziwiać zapierające dech w piersiach widoki Beskidu Sądeckiego, a przy dobrej pogodzie zobaczymy również Tatry.

Warto obejrzeć również Kamień Diabelski, który znajduje się ma wschodnim zboczu Jaworzyny Krynickiej.

Deptak i Góra Parkowa w Krynicy-Zdrój

Również w samej Krynicy-Zdrój nie można się nudzić. W centrum miasta znajduje się piękny deptak, przy którym mieszczą się zabytkowe krynickie budynki. Warto obejrzeć Stare Łazienki Mineralne, Stary Dom Zdrojowy, Stare Łazienki Borowinowe, a także zabytkowe wille oraz pensjonaty. Przy Deptaku znajduje się Pijalnie Główna wód mineralnych.

Idąc deptakiem dotrzemy do Góry Parkowej, która stanowi wielki park, zwany Parkiem Zdrojowym. To piękne miejsce, idealne do spacerów, relaksu i odpoczynku od zgiełku tego turystycznego miasta. Na szczyt można dostać się kolejką linową. Park został założony w XIX wieku, podczas spaceru natkniemy się na liczne stawy, altany czy źródełka. Warto również zajrzeć do Leśnego Sanktuarium Maryjnego.

Wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew

Niesamowitą atrakcją Krynicy-Zdrój jest Wieża Widokowa w koronach drzew o drewnianej konstrukcji. Podczas spaceru możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Trasy rowerowe w Krynicy-Zdrój

Krynica-Zdrój i jej okolice posiadają również idealne warunki do jazdy rowerami. Mamy tu do wybory wiele różnorodnych tras rowerowych, które gwarantują wspaniały, aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Jadąc na rowerach możecie podziwiać okolice Krynicy-Zdrój.

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04
Natomiast tor rowerowy wokół Ślizgostrady w pobliskiej Muszynie zapewni wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Trasy zjazdowe przygotowano tak, aby przyniosły wspaniałe emocje dla wszystkich – są odpowiednio szerokie i równe.

Sankostrada – wspaniała atrakcja Krynicy-Zdroju

Jeśli zimą nie jeździmy na nartach możemy skorzystać z niesamowitej atrakcji dla saneczkarzy. Możemy tu zjechać na sankach rynną o długości około 800 metrów. Czas jazdy wynosi około 2 minuty, a różnica poziomów wynosi 55 metrów.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News