artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Kemping „Pod Brzozami” numerem 1 w Polsce

Kemping „Pod Brzozami” numerem 1 w Polsce

Czas czytania 5 minut

W rankingu znanego przewodnika po europejskich kempingach, wyłoniono najwyżej oceniane miejscówki - 100 najlepszych obiektów w całej Europie i w 10 krajach UE. Nagrody camping.info, przyznawane w tym roku po raz 13, są jednymi z najbardziej pożądanych przez zarządzających infrastrukturą zorientowaną na podróżujących kamperami i z przyczepami.

Portal internetowy www.camping.info, który specjalizuje się w wakacjach na kempingu i jest jednym z wiodących tego typu portali w Europie z liczbą 110 milionów odsłon rocznie, określił 100 najpopularniejszych kempingów w Europie jako część nagród Awards 2024. Ranking sporządzono biorąc pod uwagę głosy użytkowników. W rywalizacji wzięło udział ponad 23 000 kempingów z 44 krajów Europy.

Dzięki sprawdzonej formule nagradzania, która uwzględnia ogólne zadowolenie gości oraz liczbę i aktualność recenzji, w rankingu swoją szansę na wyróżnienie mają nie tylko duże kempingi o ugruntowanej pozycji na rynku usług turystycznych.

Kemping „Pod Brzozami” numerem 1 w Polsce 1

- Nagroda camping.info jest wyłącznie nagrodą publiczności. Tylko oceny turystów decydują o punktacji kempingów w rankingu zwycięzców TOP 10 czy TOP 100. Dzięki corocznemu rankingowi chcemy zaoferować najbardziej aktualny i reprezentatywny stan infrastruktury miejsc postojowych dla planujących swoje podróże kamperem i z przyczepą kempingową - wyjaśnia Maximilian Möhrle, dyrektor zarządzający camping.info.

- Nasze najnowsze badanie pokazało, że opinie z ostatnich 5 lat odgrywają szczególnie ważną rolę podczas planowania wakacji przez fanów caravaningu. Idąc tym tropem, nieznacznie zmodyfikowaliśmy koncepcję przyznawania punktów. Otóż, wyłaniając zwycięzców w 2024 roku, pominęliśmy opinie starsze niż sprzed ostatnich 10 lat, a za punkt wyjścia wzięliśmy jedynie te z ostatnich 5 lat.

ReklamaKemping „Pod Brzozami” numerem 1 w Polsce 2
Award 2024: Top 10 kempingów w Europie

Trzy najlepsze kempingi znajdują się w Meklemburgii, Burgenlandzie i Tyrolu. To (w kolejności od 1 miejsca): Campingpark Kühlungsborn, Camping Sonnenland, Natürlich Hell. Dwa ostatnie z wymienionych znajdują się w Austrii.

Kemping „Pod Brzozami” numerem 1 w Polsce 3

Po raz czwarty z rzędu nowoczesny, 5-gwiazdkowy kemping w Meklemburgii pozostaje niepokonany na podium zwycięzcy. Goście z całego świata szczególnie doceniają fantastyczną lokalizację Campingpark Kühlungsborn przy długiej plaży Morza Bałtyckiego, różnorodne możliwości spędzania czasu wolnego, dobrze utrzymane zaplecze sanitarne oraz bogatą ofertę sportową i obiektu Spa. Drugie miejsce w rankingu zajął Camping Sonnenland Lutzmannsburg w Austrii, który jest szczególnie przyjazny właścicielom czworonogów. Wielokrotnie nagradzany kemping w Burgenlandzie również w zeszłym roku znalazł się w pierwszej dziesiątce. Trzecie miejsce zajmuje 5-gwiazdkowy ekokemping „Naturalne piekło” w Tyrolu (w sąsiedztwie Zillertal). Dzięki dobrym recenzjom poprawił swą pozycję aż o 107 pozycji w porównaniu z rokiem poprzednim i po raz pierwszy znalazł się w pierwszej trójce.

Spośród 100 nagrodzonych kempingów - 72 znajdują się w Niemczech, 19 w Austrii, siedem we Włoszech i dwa w Szwajcarii.

Wspomnieliśmy, że nagroda camping.info jest jedną z najbardziej prestiżowych w branży kempingowej. Tym razem opierała się na opiniach 73 000 wczasowiczów, którzy łącznie zgromadzili 135 000 recenzji na portalu (cały ranking można znaleźć na stronie:

www.camping.info/award).

Najlepszy kemping w Polsce

Oprócz 100 najlepszych obiektów w całej Europie, nagrodę camping.info 2024 otrzymało 10 innych kempingów z 10 krajów (Słowenia, Chorwacja, Polska, Bośnia i Hercegowina, Szwecja, Niderlandy, Francja, Hiszpania, Dania i Grecja).

Nas najbardziej oczywiście zainteresował wybór najlepszego obiektu w Polsce. A za taki fani caravaningu uznali kemping "Pod Brzozami" (na zdjęciu głównym).

Kemping „Pod Brzozami” numerem 1 w Polsce 5

Obiekt w miejscowości Ustronie Morskie to ponad hektarowy, pełen zieleni ośrodek, znajdujący w cichej i spokojnej przestrzeni, otoczonej urokami przyrody. O komentarz poprosiliśmy właściciela nagrodzonego kempingu.

- Oczywiście, że bardzo się cieszę z tego wyróżnienia i mogę tylko domniemywać, że niemała w tym zasługa mojego działu marketingu, który dba o relacje z zagranicznymi turystami - powiedział nam Jakub Grajek, właściciel kempingu "Pod Brzozami".

- Fanów caravaningu bardzo cieszy infrastruktura naszych parcel. Aż 40 spośród 120 stanowisk jest w pełni przygotowanych na zimowy caravaning. To unikalne rozwiązania gwarantujące nie tylko podgrzewane dystrybutory wody dla każdego stanowiska, ale nawet zrzut wody szarej. Poczynione inwestycje w okresie pandemii pozwoliły nam osiągnąć status cenionego miejsca na mapie kraju.

Co czeka na przybyłych w tym sezonie? Na pewno będzie tu więcej atrakcji dla najmłodszych. Posiadaczy kamperów i przyczep ucieszy też nowa odsłona portalu dla obsługi klienta. Rezerwacja parcel on-line to tylko jedna z nowych funkcjonalności nagrodzonego obiektu (tu link do nagrodzonego kempingu: https://brzozy.pl).

Fot. Portal camping.info / kemping "Pod Brzozami"


Michał Żak11.01.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News