artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Jeszcze „łatwiejsze” przyczepy z Holandii

Jeszcze „łatwiejsze” przyczepy z Holandii

Czas czytania 2 minuty

Easy Caravanning, producent lekkich przyczep namiotowych z podnoszonymi dachami, nawiązuje współpracę z firmą Karsten, która specjalizuje się w produkcji namiotów kempingowych.

Jest lekka, więc bez problemu poradzi sobie z nią niemal każdy samochód miejski. Z konwencjonalnym napędem, a też hybrydowym czy elektrycznym. Aerodynamicznie wymodelowane kapsuły przyczep Easy Caravanning to oczywiście obietnica wyraźnie niższego oporu powietrza zespołu pojazdów, więc i ekonomicznych podróży. Dzięki niewielkim wymiarom zewnętrznym (zabudowa ma długość 350 cm i szerokość 185 cm) całkowicie "wpada w cień" aerodynamiczny samochodów osobowych. I nic dziwnego, skoro w najwyższym punkcie ma tylko 122 cm! A na postoju? Tylko 30 sekund – tyle potrzeba, by ją rozłożyć i na powrót złożyć.

Gdy unieść dach przyczepy, wnętrze ma w najwyższym punkcie 205 cm. W standardzie są siedziska ze stolikiem, zabudowane szafki i skrytki, a też oczywiście miejsce sypialne (160 x 205 cm). Jest system oświetlenia, ogrzewanie postojowe (gazowe). Są zbiorniki na wodę, moduł kuchenny, mobilna kaseta WC. Nic nie stoi na przeszkodzie montażu dodatkowego ogrzewania podłogowego.

Powered by Karsten

Od dobrych 5 lat przyczepy te są eksponowane na wiodących targach w Europie, m.in. podczas Caravan Salon w Düsseldorfie. A teraz holenderski producent z fabryką zlokalizowaną w Emmen ogłosił podjęcie strategicznej współpracy z firmą Karsten z miejscowości Zwaag w północnych Niderlandach. Owocem tej współpracy ma być powiększanie kubatur tych niewielkich przyczep o dostawiane namioty, które stanowić mają rozwinięcie propozycji demonstrowanej podczas ubiegłorocznych targów w Niemczech. Strategiczna współpraca pomiędzy Karsten Tenten i Easy Caravanning będzie też wyraźnie eksponowana logiem „powered by Karsten” pod nazwą Easy Caravaning.

ReklamaJeszcze „łatwiejsze” przyczepy z Holandii 1
Karsten Tenten to firma, która od dokładnie 40 lat specjalizuje się w produkcji namiotów turystycznych, gastronomicznych i plandek. Dziś, 40-osobowa załoga w dużej mierze skupiona jest na projektowaniu namiotów turystycznych i sprzętu kempingowego.

Fot. Easy Caravaning


Michał Żak16.05.2024 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News