artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
IVECO Daily Van Life Adventure

IVECO Daily Van Life Adventure

Czas czytania 2 minuty

Hiszpańska kitesurferka Núria Gomà, po przejechaniu 25 000 km po drogach Europy spersonalizowanym vanem Daily 4x4, wyruszyła ze swą rodziną na nową wyprawę życia. Tym razem celem podróży caravaningowej jest kontynent amerykański.

W 2021 roku w siedmiomiesięczną podróż dookoła Europy czterokrotna mistrzyni Hiszpanii w kitesurfingu ruszyła dostosowanym do swoich potrzeb Daily 4x4. Przez ten czas relacjonowała rodzinną podróż na swoim koncie na Instagramie (@familyvanexpedition; 78 tys. obserwujących) i YouTube (11 tys. obserwujących). A teraz rozpoczęła nową wyprawę. Jej kamper wyprawowy to Daily 4x4 Special Edition w zupełnie nowej stylizacji Tigrotto.

Ta specjalna edycja Daily 4x4 zaprezentowana została we wrześniu 2022 r. na targach IAA i nawiązuje do kultowego modelu produkowanego w latach 1957-1972 w Brescii przez OM-Officine Meccaniche, jedną z historycznych marek IVECO. Firma zmodyfikowała na potrzeby eskapady po Ameryce zderzak i grill oraz odtworzyła oryginalną kolorystykę kultowego pierwowzoru - dwukolorowe nadwozie i czerwoną ramę podwozia. Lakierowane elementy i akcenty retro znalazły się także w kabinie.

Bez zmian pozostały osiągi pojazdu. Daily 4x4 oferuje wyjątkową dzielność w terenie dzięki 3litrowemu silnikowi Euro VI o mocy 180 KM, sprzężonemu z automatyczną przekładnią HiMatic z 16 biegami do przodu i 2 biegami wstecznymi.

Podróż życia przez Amerykę Środkową i Północną

Nuria i jej rodzina właśnie przekroczyli granicę z Meksykiem w Tijuanie i zmierzają na południe do Baja California. Przez kilka miesięcy będą tam śledzić prognozy wiatru, cieszyć się słońcem oraz uprawiać kitesurfing w najlepszych do tego miejscach w Ameryce Północnej - także tych dostępnych wyłącznie dla pojazdów z napędem 4x4. Oprócz kitesurfowania zamierzają też obserwować wieloryby szare, orki i rekiny wielorybie.

ReklamaIVECO Daily Van Life Adventure  1
Po wizycie w Baja, Daily 4x4 wróci na północ do USA, gdzie podróżnicy odwiedzą kilka najwspanialszych parków narodowych, w tym Yosemite, Yellowstone, Sequoia i Grand Canyon. I tym razem przygodę Núrii można śledzić na jej oficjalnych profilach na Instagramie i YouTube oraz na kanałach Iveco w mediach społecznościowych.

Fot. Iveco


Rafał Dobrowolski23.03.2023 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News