artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
ElectricBrands ruszy z produkcją w Holandii

ElectricBrands ruszy z produkcją w Holandii

Czas czytania 2 minuty

Pomysłodawcy udało się pozyskać do produkcji swoich lekkich pojazdów elektrycznych firmę VDL Nedcar z Holandii, uznanego partnera produkcyjnego z dużym doświadczeniem. Kontrakt opiewa na 2 mld Euro.

XBUS to lekki pojazd elektryczny z napędem 4x4, wielokrotnie już prezentowany na naszym portalu, który fanów caravaningu może zainteresować wersją z modułem kempingowym. Od prezentacji prototypu minęło już sporo czasu. Teraz startup ElectricBrands powiadomił o kolejnym kroku, by ruszyć z produkcją seryjną – także dwumiejscowego modelu Evetta.

Twórcy zapewniali, że produkcja elektrycznego pojazdu rozpocznie się już w połowie 2022 roku. Cóż, terminu nie dotrzymali. Dziś chwalą się za to pozyskaniem poważnego partnera.

- Cieszymy się, że znaleźliśmy nie tylko lokalizację produkcji seryjnej, ale także stabilną finansowo, zdrową i innowacyjną firmę, która będzie budować nasze pojazdy. VDL Nedcar będzie nas wspierać w dalszym rozwoju naszej floty pojazdów - powiedział Ralf Haller, prezes i założyciel ElectricBrands.

Holenderski producent samochodów, z siedzibą w Born, zatrudnia około 4 000 pracowników i posiada 1400 robotów produkujących pojazdy lub części dla różnych producentów samochodów w Europie. Od połowy 2014 roku ponad milion samochodów zjechało z linii produkcyjnej w zakładzie produkcyjnym VDL, oprócz wysokich ilości części samochodowych.

VDL Nedcar to firma rodzinna z własnym działem badań i rozwoju. Jej właściciele są przekonani, że klasa L7e – czyli lekkich pojazdów elektrycznych, do której należą XBUS i Evetta, ma ogromny potencjał dla przyszłej mobilności. I co najważniejsze, gwarantują realizację złożonych już zamówień na pierwsze dostawy.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
- Naszym atutem jest lokalizacja z dobrymi połączeniami logistycznymi w centralnym miejscu między Niemcami a krajami Beneluksu - podkreśla prezes VDL Nedcar, John van Soerland.

Kiedy z taśm montażowych zaczną zjeżdżać pierwsze egzemplarze? Rozpoczęcie produkcji Evetta z tzw. serii pilotażowej i pierwsze dostawy do dealerów zaplanowane są na początek 2024 roku. Rok później pojawi się XBUS.

Fot. ElectricBrands


Rafał Dobrowolski15.02.2023 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News