artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper
Elastyczne panele słoneczne Telair Black Coolflex

Elastyczne panele słoneczne Telair Black Coolflex

Czas czytania 1 minuta

Są lekkie, a 9-warstwowy kompozyt skrywa ognioodporny materiał dla większej wytrzymałości i lepszego odprowadzania ciepła. I mają tylko 4 milimetry grubości.

Nowe moduły fotowoltaiczne Black Coolflex będą miały swą premierę podczas CMT 2023, Międzynarodowych Targów Turystycznych w Stuttgarcie (14-22 stycznia br.). Od razu też będą dostępne w autoryzowanej sieci sprzedawców Teleco (Telair to marka stworzona w ramach Grupy Teleco).

Najnowsza propozycja to trzy modele o mocach: 100, 135 i 150 W. Telair Black Coolflex są nie tylko o połowę lżejsze od sztywnych paneli fotowoltaicznych. Montując je na dachach pojazdów kempingowych, dają się lekko profilować (maksymalna krzywizna to 10 stopni).

Moduły Black Coolflex o grubości zaledwie czterech milimetrów należą do najcieńszych na rynku caravaningowym. Oprócz niezwykle niskiej wagi (tylko 3,7 kg dla najmniejszego modelu), oferują lepszą odporność na ciepło i warunki atmosferyczne. Ich sprawność to przynajmniej 22,4% (dla modelu 100-watowego o wymiarach: 1080x510x4 mm).

Fot. Teleco


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News