artykuły

nasze-rozmowyNASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian

Już niedługo targi caravaningowe w Polsce

Już niedługo targi caravaningowe w Polsce

Na wiosnę 2008 roku po raz pierwszy w Polsce będą miały miejsce targi caravaningowe poświęcone w całości tej branży. Organizatorem targów jest expoKatowice. Podobnie jak w Düsseldorfie, na targach zostanie zaprezentowana oferta nie tylko przyczep i kamperów, akcesoriów, punktów serwisowych, ale także miejsc, gdzie można wypoczywać dysponując takim sprzętem. Wśród wystawców obecni będą przedstawiciele Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu, kempingów niezrzeszonych, organizacji turystycznych. Nie zabraknie przedstawicieli firm prezentujących sprzęt sportowy. Spośród wystawiających się przedsiębiorstw zgłosiły już swój udział m.in. Adria Caravan Polska, Elcamp, Pro Camp, Camp & Travel, S-Camp, Bracia Klaja i wiele innych. Patronat medialny nad targami objął Magazyn Aktywnego Wypoczynku „Polski Caravaning”.

Już niedługo targi caravaningowe w Polsce 1
Początek
Imprezę zaplanowano na wiosnę, aby móc przedstawić ofertę przed kolejnym sezonem urlopowym. Targi umożliwią zapoznanie się z nowościami na rynku branżowym i ich zakup w promocyjnych cenach. Organizatorzy przewidują wystawienie się przynajmniej 150 wystawców z kraju i z zagranicy. Liczbę zwiedzających szacuje się na 15 tysięcy.

Program
Targom towarzyszyć będą konkursy z nagrodami dla wystawców i zwiedzających, prezentacje kulinarne, występy znanych zespołów, poczęstunki. Organizatorzy pomyśleli także o dzieciach. Dla nich przygotowane będą zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Hala wystawiennicza „Kapelusz”

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian

Scena hali „Kapelusz” wyposażona będzie w nowoczesny sprzęt nagłaśniający i wizualny. Do prezentacji można będzie wykorzystać telebim o powierzchni 20 m kwadratowych. Sama hala przeszła w tym roku gruntowny remont, ma powierzchnię 2400 m kwadratowych. Na zewnątrz będzie namiot wystawienniczy o powierzchni 900 m kwadratowych. Do dyspozycji wystawców i zwiedzających będzie również teren zewnętrzny o powierzchni 5000 m kwadratowych.

Już niedługo targi caravaningowe w Polsce 2Kapelusz - hala wystawowa w Chorzowie.

Przyległe tereny
Hala „Kapelusz” z pobliskimi terenami wchodzą w skład Parku Chorzowskiego, który jest pięknie utrzymanym miejscem rekreacji. Całość terenów targowych znajduje się w dogodnym dla odwiedzających miejscu, zarówno dla tych przybywających pociągiem, jak i samochodem. Tereny targowe znajdują się w odległości 3 km od dworca kolejowego i 500 m od głównego zjazdu z trasy Kraków–Wrocław–Warszawa.

Zlot
Na terenie targowym odbędzie się Ogólnopolski Zlot Caravaningowy organizowany przez Polską Federację Campingu i Caravaningu. Będzie on miał na celu zaprezentowanie zwiedzającym, jak można aktywnie i niebanalnie wypoczywać.

Już niedługo targi caravaningowe w Polsce 2Patronat nad targami objął „Polski Caravaning”.

Kontakt
Organizatorem jest Centrum Targowym expoKatowice, którego dyrektorem jest Przemysław Michalak. Adres: al. Korfantego 51/1 w Katowicach. Arkusz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.expokatowice.pl

Miejsce targów
Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka znajduje się przy ul. Różanej 2 w Chorzowie.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10

Plany
Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do Chorzowa na expoCaravaning. Centrum Targowe expoKatowice chciałoby, aby impreza na stałe wpisała się w coroczny kalendarz najważniejszych wydarzeń caravaningowych w Polsce.

Więcej informacji na: www.expokatowice.pl

Dorota Nowak


03.03.20090