artykuły

nasze-rozmowyNASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord - bookingcamper

Caravaningowe targi w Barcelonie

Caravaningowe targi w Barcelonie

Na przełomie września i października na targach w Barcelonie odbywa się zlot miłośników caravaningu i prezentacja wszystkiego, co z tym związane. Rynek caravaningowy basenu Morza Śródziemnego, a w szczególności Katalonia, jest od wielu lat jednym z najchętniej uczęszczanych przez pasjonatów tej formy wypoczynku miejsc.

W odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie rynku zapoczątkowano targi caravaningowe w Barcelonie, których celem jest zapewnienie przepływu informacji oraz dostęp do najnowszych technologii w dziedzinie caravaningu. Dwadzieścia siedem poprzednich edycji imprezy umocniło pozycję targów w Barcelonie jako jednego z najistotniejszych dla Europy Południowej caravaningowego wydarzenia.

Targi
W roku 2007 targi Salon International del Caravaning odbyły się w dniach od 29 września do 7 października, w trzecim co do wielkości centrum targowym w Europie - Fira de Barcelona. W 2008 roku odbędą się w dniach od 27 września do 5 października. Na 34 000 m kwadratowych przedstawi swoje produkty 150 wystawców z całego świata. Jak co roku, będzie to miejsce wielu premier, konkursów i konferencji na temat przyszłości tego sposobu spędzania wolnego czasu. Podczas ubiegłorocznej edycji targów jako atrakcje dla zwiedzających zaprezentowano tor przeszkód dla kierowców, tor kajakowy. Kolejną atrakcją był konkurs skoków w kajakach do basenu, który przyciągnął uwagę głównie najmłodszych zwiedzających, ale nie tylko. Tradycją stały się zjazdy pojazdów caravaningowych, które zgromadziły w ub. roku 170 uczestników, głównie członków Lleure Camper Club. Wartym wspomnienia wydarzeniem jest XXII spotkanie profesjonalistów sektora caravaningu. Efekt mityngu to m.in. utworzenie „Białej Księgi Caravaningu”, dokumentu opisującego europejską strukturę caravaningu oraz przyszłe możliwości i kierunki jego rozwoju.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Caravaningowe targi w Barcelonie 1Nieco inne spojrzenie na przyczepę.

Sektory
Wystawę podzielono na sektory tematyczne: kampery, przyczepy, bungalowy, campingi, akcesoria, domy prefabrykowane, namioty. W sektorze domków z drewna, coraz mocniejszą pozycję zaznaczają firmy Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski. Produkcja takich domków jest nowością w Hiszpanii, a biorąc pod uwagę jej klimat, doskonale wpasowującą się w iberyjski rynek.

Caravaningowe targi w Barcelonie 2Pogląd na całe targi.

Dla wystawców
Od lat impreza przyciąga najważniejsze firmy caravaningowego sektora, które prześcigają się w prezentacjach coraz to nowszych rozwiązań. Odnotowuje się bardzo dynamiczny wzrost obecności firm produkujących domy prefabrykowane oraz domki drewniane. Koszty udziału w imprezie są porównywalne z kosztami w Europie Środkowej. Zaczynają się od 60 euro za metr kwadratowy. Cena stoiska zależy od jego wielkości, charakteru i zamówionych usług. Wszelkich szczegółowych informacji udziela pod numerem telefonu 012 429 41 01 Mateusz Olszewski, reprezentujący targi Fira de Barcelona w Europie Środkowo-Wschodniej.

Caravaningowe targi w Barcelonie 3Polskie domy z drewna.

Dla zwiedzających
Dla pasjonatów caravaningu, zarówno tych doświadczonych, jak i tych pragnących dopiero zakosztować wolności w podróżowaniu, targi przygotowują specjalny program imprez w Barcelonie. Katalonię warto także odwiedzić z innych powodów niż same targi. Październik to okres nieco spokojniejszy. Właśnie pod koniec sezonu turystycznego wszystkie atrakcje turystyczne są łatwo dostępne i tańsze. Dodatkowo dla turystów zmotoryzowanych w zasięgu ręki pozostaje całe wybrzeże Hiszpanii, np. Andaluzja czy Ibiza. Pasjonaci piłki nożnej mają okazję oglądać mecze FC Barcelona na żywo, a rodziny mogą wspólnie wypoczywać na plażach Costa Brava. Więcej na:

ReklamaŚródtekstowy 2 BookingCamper
www.saloncaravaning.com

Dorota Nowak
Współpraca: Mateusz Olszewski


03.03.20090