artykuły

nasze-rozmowyNASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord - bookingcamper

Caravaning Brno, targi sportu i jachtingu

Caravaning Brno, targi sportu i jachtingu

Targi caravaningu, sportu i jachtingu w Brnie są jednymi z najważniejszych w Europie Środkowej. W ubiegłym roku odbyły się w dniach 8-11.11. Targi ściśle współpracują z Caravan Salon Düsseldorf, więc ich poziom jest podobny. Podczas tegorocznej edycji przedstawiono w Brnie nowości, któych nie było w Düsseldorfie.

Jest to czwarta prezentacja caravaningowych targów w Brnie. Nie bez powodu wybrano właśnie to miasto jako miejsce targów dla tego rodzaju wypoczynku. Czesi kochają caravaning, a obcokrajowcy bardzo lubią odwiedzać Czechy, ponieważ mają one sporo dobrych kempingów i dużo do zwiedzania na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Brno jest także jednym z większych centrów wystawowych w Europie Środkowo-Wschodniej z dobrym, łatwym dojazdem do niego.

Caravaning Brno, targi sportu i jachtingu 1Widok ogólny na targi w Brnie.

Brno 2007
Dla spóźnialskich i odjeżdżających wyjazd z targów był utrudniony, ponieważ spadło mnóstwo śniegu. Dla osób, które przyjechały własnymi pojazdami caravaningowymi udostępniono kemping przystosowany do ich potrzeb za stosunkowo niewielką opłatą (w przeliczeniu na złotówki wyniosła ona około 12-14 zł za dobę). Kemping znajduje się w pobliżu targów. Niestety, z wystawców polskich nie było ani jednego samodzielnego stanowiska wystawowego. Targi odwiedziło 40 tysięcy gości, podobnie jak w ubiegłym roku. Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 6 -9 listopada 2008 roku.

Caravaning Brno, targi sportu i jachtingu 2Na targach zaprezentowano firmę dorabiającą okna do wszystkich modeli pojazdów kempingowych.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Caravaning Brno, targi sportu i jachtingu 3Zaprezentowano duży wybór kajaków.

Nowości
Wśród nowych kierunków można było dostrzec zmiany w kształcie projektowanych przyczep i kamperów, a także w stylistyce. Tegoroczna caravaningowa moda lansuje kształty zbliżone do kropli wody. Pojazdy mają coraz większe okna i coraz więcej światła wewnątrz - zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Na targach szeroko zaprezentowano sprzęt rowerowy, kajaki, łodzie, sprzęt turystyczny (bardzo duży wybór m.in. plecaków) dostosowany specjalnie do potrzeb caravaningowców i jachtingowców. Bardzo interesującym produktem okazał się czeski preparat Subio Eko, przeznaczony do rozkładania fekaliów dzięki specjalnym rodzajom bakterii. Jest to produkt biodegradacji, cenny tym bardziej, że ekologiczny. Zaprezentowano także jednoosobowy śmigłowiec, który z pewnością mieści się w luku kampera. Przedstawiono również ofertę rodzimej czeskiej firmy Vavrin, produkującej okna do wszystkich rodzajów pojazdów caravaningowych.

Caravaning Brno, targi sportu i jachtingu 4Na targach w Brnie wystawiało się wiele znanych firm.

Caravaning Brno, targi sportu i jachtingu 5Prezentowane na targach rowery firmy Dahon.

Caravaning Brno, targi sportu i jachtingu 6Zaprezentowano składane rowery, specjalnie przeznaczone do kamperów.

Caravaning Brno, targi sportu i jachtingu 7Jednoosobowy helikopter.

Więcej na: www.caravaning-brno.cz

Dorota Nowak
Zdjęcia: Robin


03.03.20090