artykuły

nasze-rozmowyNASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac

Byliśmy w Lipsku

Czas czytania 3 minuty
Byliśmy w Lipsku

Korespondencja Czytelnika

Już po raz siódmy odwiedziłem z rodziną Targi „Touristic & Caravaning” w Lipsku, które odbyły się w dniach 21-25 listopada 2007 roku. Co roku można tam znaleźć stoiska z bogatą ofertą firm kempingowych.


Były również stoiska skromniejsze, a niektórych marek zabrakło w ogóle. Szczególną uwagę zwróciły na siebie stanowiska takich firm, jak: Knaus i Eifelland, Dethleffs, LMC, Hobby, Adria, Hymer i Bürstner. Skromniejsze, ale równie ciekawe propozycje przedstawił Sterckemann, Chausson, Cristall, Caravelair i Gante. Pojawiło się również wiele firm montujących kampery z użyciem podzespołów i sprzętu znanych marek (Truma, Dometic, Thetford), ale prezentujących gotowy produkt pod swoją mało znaną nazwą. Kampery te są zazwyczaj atrakcyjne cenowo, ale nie zawsze atrakcyjnie pod względem jakości.

Byliśmy w Lipsku 1
Na targach odnalazłem również stoisko niemieckiego przedstawiciela sprzedającego polskie przyczepy z Niewiadowa. Niewątpliwie były to jedne z najtańszych modeli na targach, mające swoją grupę klientów, jednakże w porównaniu do zagranicznej konkurencji, przypominają mi jednak minioną dekadę.

Byliśmy w Lipsku 2
Ceny przyczep kempingowych na targach wahały się między 5 a 25 tysiącami euro. Oczywiście, nie zawsze stosunek ceny był odpowiedni do prezentowanej jakości. Przykładem może tu być firma Silver by Trigano, która ustaliła wysokie ceny zupełnie nieadekwatne do przedstawianej przez siebie oferty. Natomiast mile zaskoczony byłem propozycją Sterckemanna i jego nowych modeli przyczep kempingowych, przystępnych cenowo nawet jak na warunki polskie

ReklamaByliśmy w Lipsku 3
Byliśmy w Lipsku 4
Z ciekawych propozycji poleciłbym ofertę firmy Bimobil, która prezentowała bardzo dobre i zgrabnie wykonane nadstawki do modnych obecnie pick-upów (choćby Nissan Navara), gdzie na niewielkiej powierzchni miejsce do spania znajdą dla siebie cztery osoby, równocześnie korzystając z kuchni i łazienki. Jest to dobry przykład zestawu do pracy i na urlop.

Byliśmy w Lipsku 5
Z nowych trendów, moim zdaniem niespecjalnie udanych, dotyczących wyposażenia wnętrza przyczep kempingowych i kamperów, zauważyłem coraz częściej występujące sypialnie z dwoma osobnymi pojedynczymi łóżkami. Cóż, chyba Europa się starzeje...

Byliśmy w Lipsku 6
Oprócz szerokiej oferty producentów, cała jedna hala wystawowa poświęcona była promocji turystycznej wybranych krajów Europy i świata. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie zaprezentowana oferta turystyczna Polski, szczegółowo pokazująca najważniejsze walory turystyczne wybranych regionów naszego kraju wraz z towarzyszącą im bazą noclegową. Jak co roku, najbogatszą ofertą turystyczną wyróżniały się stanowiska Austrii, Niemiec i Czech. Ciekawie prezentowała się również Australia i północna Afryka.

Byliśmy w Lipsku 7
Imprezę zaliczam do bardzo udanych. Gorąco polecam wyjazd do Lipska, tym bardziej, że to tak niedaleko naszej granicy. Do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: Wojciech Kwiatek


03.03.2009
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News