artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon

Z dala od miejskiego zgiełku

Z dala od miejskiego zgiełku

Kamperowanie na dziko zawsze było moim priorytetem. Szukanie nowych miejscówek z dala od zgiełku kempingów i turystów stało się w pewnym momencie sposobem na dobrą zabawę.

Na szczęście, w Polsce nie ma jeszcze obowiązku postoju na kempingach, więc jeśli ktoś tego nie lubi, może skorzystać z tworzonego już ponad 3 lata zestawienia. Założenie jest proste: wybierając się w określoną część Polski, można na mapce sprawdzić, czy w danym rejonie jest gdzie się zatrzymać. Po kliknięciu na dany punkt pojawia się link przekierowujący na forum, gdzie każde miejsce jest opisane razem z fotkami, namiarami GPS i warunkami dojazdu. Mapka zawiera miejscówki darmowe lub prawie darmowe, czyli bardzo tanie. Nie kataloguję kempingów i firm komercyjnych zajmujących się zarabianiem na mobilnym turyście.
Zupełnie niekomercyjna i zupełnie darmowa jest też mapka FREE. Jedynym ograniczeniem jest brak zdjęć miejsca przy opisie dla osób niezalogowanych na forum KARAWANINGOWIEC.EU. Logowanie trwa kilka minut, zatem nie powinno to stwarzać problemów .
Na dzisiaj mamy w Polsce blisko 400 pozycji. Mapka to nie tylko moje dzieło. Coraz więcej osób przyłącza się do budowania naszego spisu, nadsyłając swoje propozycje na forach lub bezpośrednio na maila: limo69@interia.eu. Rok temu kolega Koder z CamperTeam przerobił mapkę tak, aby można było z niej korzystać nie tylko na ekranie laptopa, ale i w każdym telefonie z Androidem. Mapka trafiła zatem również do kieszeni każdego kamperowicza i turysty zmotoryzowanego, szukających czegoś innego niż proponują kempingi. Sukcesywnie też zmieniam ikony na mapie, by już przy pierwszym kontakcie z wybranym punktem sugerowały przydatność miejsca do różnych form spędzania wolnego czasu na dziko. Kolejnym etapem jest umieszczanie w spisie kamperparków, gdzie można sprawnie i profesjonalnie przeprowadzić serwis naszego pojazdu, opróżnić WC, wylać wodę brudną i zatankować świeżą. Niestety, miejsc tych jest w Polsce jak na lekarstwo, ale coś drgnęło, zatem jest nadzieja, że ikonek z żółtym kluczem przybędzie.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Adam „Kogut” Kurczewski (na CT „Biorca”)

Mapkę znajdziemy pod tym adresem
 


Administrator23.09.20150