Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

miesiąc temu  05.02.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Kempingi będą mogły funkcjonować na normalnych warunkach od 12 lutego

Kempingi będą mogły funkcjonować na normalnych warunkach od 12 lutego fot. Bartłomiej Ryś

Na tę informację wszyscy fani caravaningu czekali najbardziej. Podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział uwolnienie branży hotelowej od 12 lutego. Oznacza to, że wszystkie całoroczne kempingi będą mogły przyjmować gości właśnie od tego dnia.

Do tej pory część pól funkcjonowała jako „parking z prądem”. Najczęściej do dyspozycji otrzymywaliśmy tylko punkt serwisowy oraz miejsce na kempingu. Wszelkie dodatkowe atrakcje były zamknięte. Na szczęście ten szalony czas jest już za nami. Od 12 lutego kempingi w Polsce będą mogły normalnie przyjmować gości z oczywistym zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych. Oznacza to, że np. w Recepcji będzie mogła przebywać tylko jedna, aktualnie obsługiwana osoba, wszędzie muszą się znaleźć pojemniki z płynem dezynfekcyjnym a w pomieszczeniach zamkniętych należy nosić maseczki.

Rząd odblokował też stoki narciarskie. Od 12 lutego, w pełni legalnie, będziemy mogli szusować na nartach oraz snowboardzie. Tutaj znajdziecie listę, gdzie możecie się zatrzymać kamperem lub przyczepą kempingową:

Otwarte będą też baseny w tym obiekty oferujące tak zwane „gorące źródła”. Przy większości z nich znajdziemy parkingi, na których możemy zatrzymać się naszym „domem na kołach”.

Z pewnymi obostrzeniami „do żywych” wracają kina, teatry, opery, filharmonie. Niestety, nadal pozostają nieczynne restauracje. Warto pamiętać w podróży o tej, niezwykle mocno pokrzywdzonej, branży. Ciepły posiłek podany na normalnej zestawie możemy skonsumować we własnym kamperze bądź przyczepie. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony