ReklamaBilbord - CSP 2020 31.08-05.10 Sebastian Bartek

NASZ TEST

PRZEGLĄD RYNKU

8 miesięcy temu  17.01.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Przenośny, duży i lekki powerbank z przetwornicą

fot. Aries Power

Pomimo, że powerbanki marki Jackery pokazywaliśmy już kilka razy chociażby na facebookowym profilu, dopiero teraz, przy okazji ostatniego testu kampera RAPIDO, jedno zdjęcie wywołało niemałe zamieszanie wśród naszych fanów. Powróćmy więc do tematu. Jackery Explorer 500DE to jeden z najlżejszych na rynku, przenośnych, litowo-jonowych źródeł energii. Jest niezastąpiony podczas wypadów "na dziko".

Nasze redakcyjne wyjazdy i testy kamperów są dość specyficzne. Przede wszystkim na pokładzie mamy bardzo dużo wszelakiej elektroniki: laptopy, tablety, kamery, telefony. Wszystko w dość szybkim tempie się rozładowuje a przecież nie mamy czasu na dodatkowy postój, podpięcie się pod zewnętrzne zasilanie i czekanie na to, aż wszystko się naładuje.

Właśnie dlatego wykorzystujemy powerbank Jackery, który jest propozycją tańszą od eFoy'a GO. Tego ostatniego mieliśmy okazję testować paręnaście miesięcy temu.

Explorer 500DE natomiast to model największy z całej gamy. Pojemność akumulatora wynosi 24 Ah a moc ciągła: 500 W. Do dyspozycji mamy 3 wyjścia USB o mocy 2,4 A każdy, jedno 230 V oraz jedno "zapalniczkowe". Naładować tego powerbanka możemy na trzy sposoby:

 • za pomocą kompatybilnego panelu solarnego
 • podłączając urządzenie do gniazdka 230V (ładowanie trwa około 7-8 godzin)
 • podłączając go do gniazdka zapalniczkowego.

Ta ostatnia opcja jest o tyle ciekawa, że Jackery wówczas nie tylko ładuje swoje zapasy energii, ale również może zasilać inne, podłączone do niego urządzenia. 

Jackery Explorer 500DE jest lekki (6 kg) i poręczny. Solidny uchwyt sprawia, że zabieramy go wszędzie, gdzie jest to możliwe. 

Szczegóły na temat urządzenia można znaleźć tutaj: https://www.mojahonda.pl/urzadzenia/agregaty-pradotworcze-honda/litowo-jonowe-banki-energii/przenosny-bank-energii-jackery-explorer-500de-466-detail

Koszt wększego modelu: 2400 zł brutto
Koszt mniejszego: 1700 zł brutto (https://www.mojahonda.pl/urzadzenia/agregaty-pradotworcze-honda/litowo-jonowe-banki-energii/przenosny-bank-energii-jackery-explorer-250de-detail)

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony