Reklama
Bilbord - bookingcamper

DOBRZE WIEDZIEĆ

miesiąc temu  14.03.2021, ~ Szymon Kwiatkowski   

fot. Maciej Słomiński

fot. Maciej Słomiński

Wzrost zainteresowania caravaningiem, obserwowany na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy pokazał nie tylko atrakcyjność tej formy turystyki, ale także – niestety – liczne braki w infrastrukturze kempingowej dedykowanej wspominanym pojazdom.

Poligonem doświadczalnym dostępności miejsc postojowych, wraz z punktami obsługowymi do zrzutu nieczystości, oraz zasilania w media okazały się właśnie ostatnie miesiące w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach na południu kraju.

Tymczasem, na rozbudowę bazy turystycznej w polskich Tatrach można patrzeć z nadzieją. Obserwując trendy i analizując zapotrzebowanie, Tatrzański Park Narodowy zlecił analizę możliwości zabudowy w tzw. kamper parki dwóch działek będących w posiadaniu TPN. Tereny te znajdują się w Zakopanem i w Kościelisku. - Jak wiadomo, jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługę. A te działki są w dobrych lokalizacjach. Dlatego analizujemy, czy nowoczesna usługa dla kamperów cieszyłaby się zainteresowaniem - wspomniał w rozmowie z "Gazetą Krakowską" dyrektor TPN, Szymon Ziobrowski.

Plany są ambitne i wychodzące naprzeciw wymaganiom nowoczesnego kempingu. W założeniu powstać ma utwardzony parking wraz z punktem do opróżniania przenośnych toalet, oraz całą infrastrukturą kempingową. Jako obiekty płatne kamper parki mają stanowić źródło dochodu dla parku w czasie trwania sezonu turystycznego, jako obiekty płatne.

Niestety, póki co inwestycja pozostaje w sferze planów. W wypowiedzi dla portalu Wirtualna Polska, Paulina Kołodziejska, kierownik Działu Komunikacji i Wydawnictw TPN wspomina – „Nie przewidujemy, żeby to miejsce zostało uruchomione w wakacje, bo na razie jest to jedynie pomysł. Póki co ogłosiliśmy w biuletynie informacji publicznej postępowanie na przygotowanie koncepcji "Kamper Park Jaszczurówka". Dopiero ta koncepcja zweryfikuje, czy realizacja przedsięwzięcia będzie możliwa, w jakim zakresie oraz kiedy”.

Tymczasem więc pozostaje nam korzystać z dostępnych i znanych już obiektów, lub wybierać formułę na dziko. Mamy jednak nadzieję, że inwestycja wystartuje szybko.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ rodeo 1 miesiąc temu Najpierw koncepcja, potem projektowanie, uzyskanie wszelkich pozwoleń, zatwierdzenie budżetu i wreszcie budowa o ile w międzyczasie nie zmienią się władze TPN i zmienią koncepcję. Jeżeli w ogóle powstaną to stawiam, że nie wcześniej niż za 5 lat.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony