artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Cadillac będzie produkował kampery?

Cadillac będzie produkował kampery?

Znany producent luksusowych samochodów, będący częścią amerykańskiego koncernu General Motors, pokazał na targach CES 2022 w Las Vegas swą wizję salonki.

InnerSpace to dwuosobowy, elektryczny i w pełni autonomiczny luksusowy pojazd. Pełna autonomia pozwala zrzucić z siebie odpowiedzialność za kontrolę nad pojazdem, podczas gdy spektakularny design i zaawansowane technologie mają dostarczyć pasażerom spersonalizowane doświadczenia. To dziś wizja, ale po upływie dekady może się okazać, że Cadillac zadebiutuje w przemyśle caravaningowym.

To kolejny pomysł w portfolio pojazdów Cadillac Halo Concept. Wspomnijmy tu, że rok temu koncern pokazał minivana SocialSpace, którego pokład zaaranżowano dla 6 osób. Tym razem mamy premierę dwuosobowej salonki z panoramicznym szklanym dachem. Co ciekawe, po otwarciu drzwi otwiera się również dach, a siedzenia wychylają się na zewnątrz.

Do dyspozycji pasażerów tego promu kosmicznego jest wyświetlacza LED SMD, który umożliwia pasażerom wybór spośród tematów związanych z zaangażowaniem w rzeczywistość rozszerzoną i rozrywkę dla powiększania dobrego samopoczucia podczas podróży.

- Elektryfikacja i autonomiczna jazda fundamentalnie zmienią rolę pojazdów i doświadczenia użytkowników naszych samochodów - powiedział Bryan Nesbitt, szef działu projektantów w koncernie Cadillac.

- Badamy, w jakim kierunku to pójdzie, a dzięki tym innowacyjnym koncepcjom coraz bardziej przybliżamy się do wizji podróży przywodzącej skojarzenia z doznaniami zabiegów wellness, dając naszym klientom najwyższy luksus.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
To dziś jeszcze wizja, ale bardzo poważnie zrealizowana, gdy zwrócić uwagę na zasilanie pokładu pojazdu. InnerSpace ma bezprzewodowy system zarządzania energią, więc poszczególne moduły akumulatorów mogą być rozproszone w pojeździe. Taka koncepcja pozwoliła projektantom zoptymalizować kabinę pod kątem jej przestronności.

Fot. Cadillac


Rafał Dobrowolski10.01.20220 zdjęć 3