Miejscówki

Największa baza bezpłatnych (lub prawie) miejscówek Największa baza bezpłatnych (lub prawie) miejscówek
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-30.09 Sebastian

Wohnmobilhafen am Kanal-Cafe NOK - Osterrönfeld - Niemcy

Niemcy Niemcy
aktualizacja: 04 stycznia 2021

Opis miejscówki

Podróżujac kamperem w Niemczech przez kraj związkowy (Land ) Szlezwik Holsztajn ( Schleswig-Holstein) nie lada gratką są parkingi dla kamperów (wohnmobilstelplatze ) przy kanale NOK – (Nord–Ostsee-Kanal) między Morzem Bałtyckim a Morzem Północnym ,ciągnącym się na odcinku ok.100 km między Kiel Holtenau a Brunsbütel . Najbardziej znany z fotografii parking na której widać przepływający duży statek pasażerski i stojące przy kanale kampery,, położony jest w miejscowosci Hörsten ,przy małym lotnisku sportowym - Am Flugplatz Schachthol NOK . Następny znajduje się w Rendsburg – Am Kreishafen NOK - pod mostem kolejowym wysokim na ponad 42 m. który schodzi kilometrowym zakolem do poziomu stacji kolejowej w mieście . Jest to niesamowita konstrukcja mostu którą warto zobaczyć . W Rendsburgu w parku miejskim jest jeszcze jeden Wohnmobilhafen Cafe Eiderblick nad jeziorkiem Rendsburger Stadtsee .Ja polecam Stellplatz który jest naprzeciw ,w miasteczku Osterrönfeld , „Am Kanalcafe NOK “ .Nie słychać przejeżdzających ,,co prawda bardzo powoli ,, pociągów a stanowiska postojowe są usytuowane tarasami ,przez co nie zasłania nam nic widoku na kanał parkując nawet w 3 rzędzie. Na Stellplatzu jest fajna klimatyczna knajpa z tarasem przy kanale oraz nowoczesne łaźnie z ubikacjami , można zrobić serwis kampera i podłaczyć się do prądu. Przyjemność parkowania kosztuje 16 € za dobe ,prąd 0,6 €/1kWh ,woda 1€/100l , prysznic 1€/5min. Jakieś 400 m od tego Stellplatzu jest przejście podziemne między tymi dwoma miastami .Pod kanałemNOK jest wydrążony dla pieszych i rowerzystów tunel z ruchomymi schodami i windą ,łączący oba miasta . Poniżej tego Stellplatzu jest bezpłatny parking dla samochodów o wys. do 2m ,bo na takiej wysokości jest barierka na wjezdzie .Jeżeli ktoś przyjedzie późno i nie bedzie już miejsca to może się przespać na poboczu drogi przed Stellplatzem . Jest to droga wewnetrzna do firm mających tu swoje siedziby.

Opinie (0)

Serwis polskicaravaning.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Wpis nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!

Upewnij się czy wypełnione są wszystkie pola. Opinia będzie widoczna dopiero po wcześniejszym zweryfikowaniu jej przez administratora.


Informacje

adres

Niemcy


kontakt

Pokaż adres www

Pokaż numer


Reklama2021 Baner K4 Prenumerata