Miejscówki

Największa baza bezpłatnych (lub prawie) miejscówek Największa baza bezpłatnych (lub prawie) miejscówek
ReklamaBilbord Makita

Szeroki Ostrów

Polska Polska Warmińsko-mazurskie, Zdory
aktualizacja: 28 lipca 2018

Opis miejscówki

Największa wyspa na jeziorze Śniardwy o powierzchni 70 ha. Położona jest w jego południowej części, jest połączona z lądem groblą (droga przejezdna z dużymi dziurami), stąd niekiedy nazywana jest półwyspem. Wyspa jest porośnięta starym drzewostanem mieszanym. Od północno-zachodniego brzegu wyspy roztacza się widok na jezioro Śniardwy. Niegdyś była na niej osada licząca 30 mieszkańców. Z osady pozostały fundamenty domostw i piwnice. Miejsce na dziko (bez bieżącej wody, bez toalet). W miejscowości Zdory należy skręcić w prawo za sklepem spożywczym Bo-Mir i jechać żwirówką, po lewej będzie widać jedyną drogę wgłąb lasu - to droga na wyspę (zaznaczono trasę kolorem czerwonym na załączonym zdjęciu). Uwaga droga na wyspę jest dość wyboista - jechać ostrożnie, aby nie zgubić podwozia.

Opinie (4)

Serwis polskicaravaning.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Upewnij się czy wypełnione są wszystkie pola. Opinia będzie widoczna dopiero po wcześniejszym zweryfikowaniu jej przez administratora.


 • Maciek
  2019-07-01 10:39:13
  Droga dojazdowa zniszczona - dużo dołów, ale spokojnie i powoli da radę przejechać.
 • Aaa
  2020-08-24 17:39:27
  Patologia tam sie niestety szerzy... ludzie z kempingami uwazaja chyba polwysep jako wlasnosc. Caly brzeg pogrodzony mimo ze w kempingach nikogo nie bylo za kazdym razem jak przyjerzdzalem. CARAVANIAZE ZACOWUJECIE SIE JAK BURAKI
 • Michał
  2021-04-16 18:52:25
  To miejsce świetnie obrazuje, że kwestie parkowania kamperów na dziko musi być jak najszybciej uregulowana. Kiedyś było to piękne dzikie miejsce, teraz przez parowanie w stylu "bliżej wody się nie da" nie widać jeziora kamperów. Pięknie tam jak na parkingu dla ciężarówek. Kamperowcy nie rozumieją, że nie należy zawłaszczać przestrzeni wspólnej dla siebie. To dokładnie tan sam rodzaj buractwa co parawning nad Bałtykiem.

Informacje

adres

Polska
Warmińsko-mazurskie

12-200 Zdory
ul. Zdory 15E


ReklamaK4 ACSI 2023

Kempingi w okolicy