Miejscówki

Największa baza bezpłatnych (lub prawie) miejscówek Największa baza bezpłatnych (lub prawie) miejscówek
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Miejscówka 383 - rezerwat Królewskie źródła

Polska Polska
aktualizacja: 14 października 2016

Opis miejscówki

Położenie: Jadąc z Kozienic w stronę Pionek, już po kilku kilometrach spotkaliśmy parking z pomnikiem poświęconym poległym żołnierzom i tablicą informacyjną o przyrodzie Puszczy Kozienickiej i jej rezerwatach. Prosto, jak strzelił, odchodzi od parkingu szeroka droga szutrowa w głąb lasu. 

Wg. tablicy jest to droga do polany "Leśniczówka" i rezerwatu "Królewskie źródła". Pojechaliśmy. Rozległy parking, brama wejściowa na polanę, wiaty i wiatki, kilka miejsc na ogniska, toalety, a nawet barek. Pobyt absolutnie za free. 

Z polany odchodzi ścieżka edukacyjna która nas zachwyciła. Przez las, brzegiem rzeczki Zagożdżonki, nad bagnami prowadzą pomosty z ławeczkami do odpoczynku i wieżyczkami widokowymi. Tablice edukacyjne ciekawie opowiadają o florze i faunie puszczy. 

Cisza i nastrój uroczyska udzielił się nam od razu. Na trasie jest źródełko z pyszną wodą, która nęci mieszkańców okolicznych wsi, zresztą nawet z miast pobliskich przyjeżdżają z kanistrami po ten dar natury. Urzekł nas poziom przygotowania tego obiektu dla turystów, zachwyciła sama puszcza i jej uroczyska. 

Jest to doskonałe miejsce na nocleg kamperem, a nawet kilka noclegów dla spacerów, grzybobrania, wycieczek rowerowych i zadumy w odosobnionych, cichych zakątkach. 

Opinie (2)

Serwis polskicaravaning.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Upewnij się czy wypełnione są wszystkie pola. Opinia będzie widoczna dopiero po wcześniejszym zweryfikowaniu jej przez administratora.


  • Andrzej
    2017-06-04 22:17:28
    Nieaktualna zamykają o 22.00 szlabany i grzecznie wypraszają do drogi głownej
  • Andrzej
    2017-06-04 22:19:47
    Nieaktualna zamykają o 22.00

Informacje

adres

Polska


ReklamaK4 ACSI 2023

Kempingi w okolicy