Podziel się linkiem ze znajomym.

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

Miejscówka 273 - Tarda jezioro

  • aktualizacja: 14.10.2016, odsłon: 736

Położenie: miejscówka nad samym jeziorkiem, kilka wejść do wody, śmietniki - do tej pory bezpłatna.

Media: brak

Aktualizacja: Kolejny weekend za nami, kolejna miejscówka free i to jaka. Trawa skoszona specjalnie na nasz przyjazd! Pojawił się regulamin, miejsce udostępnione za darmochę przez właściciela czyli PCK, należy zachować czystość i poszanowanie dla spokoju i wypoczynku innych, pole naprawdę jest wielkie, więc dla każdego coś miłego, śmieci zabieramy ze sobą.

Przestrzegam przed dojazdem trasą wyznaczoną przez google maps i nawigacje, które  każą dojechać do wsi Tarda i za wsią skręcić  skręcić w drogę na Tarda Camp (czyli obóz po przeciwnej stronie jeziora) a następnie w drogę gruntową wzdłuż brzegu jeziora. Tak wyznaczona droga jest nie przejezdna, gdyż droga gruntowa zmienia się w ścieżkę i jest za wąska aby nią przejechać, a nawet jakby się ktoś uparł, to po kilkudziesięciu metrach dojedzie do wąskiego mostku z bali, który grozi zawaleniem. Trzeba się cofać na wstecznym biegu po piasku pod górkę, co dla tylnonapędowców może być w deszcz niewykonalne.

Prawidłowy dojazd to po zjechaniu z drogi nr 7 (W-wa-Gdańsk) na Tardę (zjazd jest, ale czy będzie jak zbudują S7 nie wiadomo) przed wsią Tarda skręcić w lewo w drogę gruntową na Liksajny (jest drogowskaz Liksajny 9 km) a następnie jak przestaniemy już widzieć jezioro obserwować możliwość skrętu w prawo. Przy dróżce prowadzącej na polankę ktoś przybił tabliczkę na drzewie "TO TU".

Wyjechać można tak jak się przyjechało, lub jeśli ktoś chce jechać na pn może dalej jechać drogą gruntową w kierunku Liksajn, a tam wjechać na starą drogę 7, która jest równoległa do S7. Między S7 i starą drogą 7 jest MOP Sople. Mimo że to nielegalne można wjechać ze starej drogi 7 na MOP Sople bo ktoś urwał bramę.
Na MOP Sople można za darmo spuścić kota i przepłukać kasetę - jest odpowiednie stanowisko dla kamperów. Nabrać wody pitnej i kupić prąd można za JETON (co to za jeden i skąd go wziąć nie wzbudziło mego zainteresowania - zwłaszcza, że po drugiej stronie parkingu jest hydrant z wodą za darmo)

Na drugim MOPie sople (tzn przy nitce na pd) też jest takie stanowisko.

Miejscówka 273 - Tarda jezioro

PODGLĄD

Poniższe zdjęcie z lokalizacji może być jej dokładnym odzwierciedleniem lub ukazaniem miejsca w najbliższej możliwej lokalizacji. Dokładne koordynaty znajdują się zawsze pod nazwą miejscówki.

Trwa ładowanie listy wyników...

Dodaj komentarz do miejscówki:

Dodaj swoje zdjęcia:

Nie wybrano pliku
  Pliki JPG

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

Inne miejscówki

Trwa ładowanie listy wyników...

ostatnie komentarze

do góry strony