Miejscówki

Największa baza bezpłatnych (lub prawie) miejscówek Największa baza bezpłatnych (lub prawie) miejscówek
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian

Miejscówka 073 - Bereza

1.5 / 10
Polska Polska
aktualizacja: 14 października 2016

Opis miejscówki

Położenie: Miejscowość Bereza k. Międzyrzeca Podlaskiego 

Znajdują się tam nieczynne już żwirownie zalane krystalicznie czystą wodą, z łagodnymi płytkimi zejściami. Kąpieliska niestrzeżone, trawiaste i piaszczyste.

Powyższe współrzędne prowadzą do miejsca, w którym byliśmy w ostatni wekend, ale jest tam jeszcze kilka innych miejscówek zarówno odkrytych jak i między drzewkami gdzie można zakotwiczyć się z przyczepą.

Dojazd: zjazd 90 stopni z drogi głównej w miejscowości Bereza na wysokości przydrożnego krzyża w lewo (jadąc od strony Międzyrzeca) w drogę wysypaną tłuczniem. Dojeżdżamy nią do 2 żwirowni położonych w lesie po prawej i po lewej stronie. Nasza miejscówka prowadzi do tej po prawej. W koło każdego jeziorka biegnie piaszczysta aczkolwiek ubita, leśna droga na której miejscami występują dość duże dołki. Dłuższe przyczepy mogą mieć jednak problem z dojazdem, miejscami mogą zawisnąć. Samochody które nie zwalniały na tych dołkach - słychąc było jak walą podwoziem. 

Media: brak, ani wody pitnej ani prądu, ani kibelka ani nawet pojemników na śmieci które by bardzo się przydały tam we wsi Bereza sklep z podstawowymi artykułami w Międzyrzecu Podl. (ok.4-5km) sklepy różniaste - widziałam Biedronkę, jest tam też strzeżona żwirownia, zagospodarowana, pomosty, wypożyczalnia żagłowek typu Omega, kajaki, rowery wodne - tu zakaz motorówek, skuterów wodnych na żwirowniach niestrzeżonych - w sobotni wieczór i niedzielne popołudnie niestety szalało kilka skuterów i motorówek. 

Ryby - są, łowią za free. Płocie i okonie chętnie nam towarzyszyły skubiąc palce naszych nóg, podpływały na płycizny.

W tygodniu mało kto zagląda a w wekendy jednak dość dużo ludzi i na miejscówkę trzeba polować w piątkowe popołudnie/wieczór. Policja patroluje wieczorami teren jeżdżąc na quadach.

Woda przy ładnej pogodzie cieplutka.

Opinie (2)

Serwis polskicaravaning.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Upewnij się czy wypełnione są wszystkie pola. Opinia będzie widoczna dopiero po wcześniejszym zweryfikowaniu jej przez administratora.


 • Kowal_Marcin
  2020-10-25 01:17:41
  Opis prawdziwy, mam siedlisko w okolicy, więc potwierdzam. Żwirownia w Berezie jest popularna w weekendy, ale poza nimi jest tam raczej pusto, często można trafić na wędkarzy. Drogi dojazdowe są względne i z pewnością kamper czy przyczepa dadzą radę, zaś objazd jeziorka może być wyzwaniem - tak, bywają spore doły. Ale do żwirowni można dotrzeć dwoma drogami z Berezy, więc szansa na uniknięcie dołów jest nie taka mała. Nieco na północ w linii prostej są jeziorka w Międzyrzecu z pełną infrastrukturą turystyczną, kempingiem, wypożyczalniami rowerów wodnych, plażą, a nawet ze stokiem narciarskim (latem raczej mało przydatnym). Ale "cywilizacja" jest od strony pólnocno-wschodniej, zaś reszta, czyli brzegi zachodni i południowy są już bardziej dzikie. Widziałem tam rozstawione namioty (raczej na dziko), nie wiem niestety czy kampervanem lub autem z przyczepą da się tam komfortowo dotrzeć i rozstawić, bo oglądałem to tylko od strony wody. Droga jest (dojazd od Berezy na pewno, być może też da się dojechać od kąpieliska w Międzyrzecu), ale jak równa tego nie wiem. Po wschodniej stronie spory kompleks leśny, można pospacerować, czy pojeździć rowerami. Polecam.
 • Mieszkaniec Berezy
  2021-08-15 18:13:56
  Mamy do syć przyjezdnych mieszczuchów a opisana żwirownia w Berezie jest terenem prywatnym, każdego mieszkańca Berezy tak jak ma swoją działkę, ma i swoją wodę, ludzie którzy przyjeżdżają zostawiają nam syf który potem musimy zbierać, będziemy po kolei wyganiać przyjezdnych niech jadą na Międzyrzeckie jeziorka robić tam burdel, każdego tego typu informacje o naszych żwirowniach prywatnych będą usuwane.
  ocena
  1.5 / 10

Informacje

adres

Polska


Opinie (2)

Obsługa
1.0
Sanitariaty
1.0
Atrakcje dla dzieci
3.0
Rozrywka
1.0
Jedzenie i picie
2.0
Otoczenie
1.0
Zobacz wszystkie ( 2 )
ReklamaK4 ACSI 2023