Reklama
Bilbord - bookingcamper

OBLICZA CARAVANINGU

WIADOMOŚCI

9 miesięcy temu  22.06.2020, ~ Krzysztof Dulny   

Po lewej: Dietmar Mnich, po prawej: Jens Ocksen

Po lewej: Dietmar Mnich, po prawej: Jens Ocksen

Z dniem 1 lipca br. Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Poznaniu, obejmie dodatkowo funkcję prezesa zarządu spółki. Zastąpi na tym stanowisku Jensa Ocksena, który po 35 latach pracy w koncernie Volkswagen oraz blisko 10 latach pracy w Poznaniu przechodzi na emeryturę.

Thomas Sedran, prezes marki Volkswagen Samochody Dostawcze, komentuje:

Dziękuję Jensowi Ocksenowi za lata wspólnej pracy w Volkswagen Samochody Dostawcze – ale przede wszystkim za ponad trzydzieści lat ogromnego zaangażowania w koncernie Volkswagen. Jego mistrzowskim wyczynem była budowa od zera zakładu Craftera we Wrześni. Jak dobrą opinię mają polskie zakłady, dowodzi fakt, że pierwszym autem we współpracy z Fordem będzie Cityvan z Poznania. Jens Ocksen zostawia swoje wspaniałe ślady w przedsiębiorstwie i w Polsce.

Jens Ocksen, dotychczasowy prezes zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o. oraz członek kierownictwa marki Volkswagen Samochody Dostawcze, jest od 2006 roku związany z miastem Poznań. Jako prezes zarządu Volkswagen Poznań wspierał aktywnie inicjatywy lokalne w szczególności w takich obszarach, jak edukacja techniczna, bezpieczeństwo w ruchu drogowym czy działalność prośrodowiskowa. Jest członkiem Rady Mentorów Urzędu Miasta Poznania. W 2017 roku marszałek województwa wielkopolskiego wyróżnił Jensa Ocksena jako pierwszego obcokrajowca Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za czynienie dobra. W 2018 roku Jens Ocksen uzyskał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Poznańskiej.

Tak Jens Ocksen komentuje pracę w VW i pobyt w Polsce:

Przyjeżdżając do Poznania w 2006 roku, nie myślałem, że zwiążę się z tym miastem oraz moim Volkswagenem Poznań na tak długo. To był niesamowity czas w moim życiu zawodowym, pełen wyzwań, z największym z nich na czele – budową fabryki we Wrześni i uruchomieniem produkcji Craftera. To był najważniejszy i najtrudniejszy projekt zawodowy w moim życiu i cieszę się, że miałem okazję zrealizować go tutaj, z najlepszą załogą, jaką mogłem sobie wyobrazić.

Dietmar Mnich jest dyplomowanym inżynierem (kierunek technologia produkcji). Swoją karierę w VW rozpoczął w 1990 roku w dziale techniki zakładowej i inżynierii mechanicznej. Od tego czasu pełnił różne funkcje w zakładach koncernu, m.in. funkcję dyrektora zakładu Volkswagen Aktiengesellschaft w Pacheco w Argentynie, a także dyrektora zakładu w Hanowerze, w Niemczech. W 2014 roku objął stanowisko dyrektora zakładu w Poznaniu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ M 1 9 miesięcy temu Czy to oznacza, że szanowny Volkswagen przestanie sprzedawać samochody z wadami, a jak nawet takowy sprzeda przez swoich usłużnych dealerów, to będzie umiał przyznać się do błędu i załatwić sprawę z klientem z klasą?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony