artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Volkswagen California CONCEPT

Volkswagen California CONCEPT

Czas czytania 2 minuty

Nowa generacja kampera California będzie miała swoją światową premierę na targach Caravan Salon w Düsseldorfie. Wersja produkcyjna ma pojawić się w roku 2024.

California to coś więcej niż tylko samochód kempingowy. To motoryzacyjny sposób na życie, ambasador wolności. Na przestrzeni lat produkcji czterech jej generacji, sprzedano ponad 260 000 egzemplarzy tego kompaktowego kampera. Wszystkie mają jeden ważny wspólny szczegół: unoszony dach - namiot o wysokości prawie dwóch metrów.

Prezentowana w Düsseldorfie California CONCEPT będzie również w taki unoszony dach wyposażona. To jeden z sekretów, który możemy ujawnić jeszcze przed światową premierą. A kolejne sekrety? Wiele wskazuje, że California będzie mieć nie tylko jedne przesuwane drzwi.

Bazująca na Multivanie z dłuższym rozstawem

Wiemy też, że po raz pierwszy ten kampervan oferować będzie zalety technologii hybrydowej plug-in, zapewniającej jeszcze większą elastyczność i niezwykły poziom komfortu na drodze. Dzięki temu nie tylko sąsiedzi na kempingu będą cieszyć z zalet jej hybrydowego napędu, gdy pojazd cicho przejeżdża obok nich.

Nie trzeba dodawać, że ten samochód kempingowy będzie również „inteligentny”, podobnie jak obecna California 6.1, która w połączeniu z interaktywną aplikacją „Cali on Tour” już jest jednym z najbardziej zaawansowanych pojazdów w tym segmencie.

Koncepcyjna California CONCEPT zostanie zaprezentowana na stoisku marki Volkswagen Samochody Dostawcze w hali 16 (stoisko nr D52-01, w dniach 25 sierpnia - 3 września). Wersja produkcyjna nowej generacji Californii ma pojawić się w roku 2024 i ma być wytwarzana w głównych zakładach marki w Hanowerze.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Fot. Volkswagen


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News