artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Kurort Beuren ma już kemping

Kurort Beuren ma już kemping

Czas czytania 2 minuty

Okolice Stuttgartu to miejsce bogate w źródła mineralne, a Panorama Therme Beuren słynie z kąpielisk termalnych, saun, grot solnych, a teraz także z kempingu. Czynny przez cały rok obiekt powstał przy wsparciu finansowym programu infrastruktury turystycznej kraju związkowego Badenia-Wirtembergia.

Okolice Stuttgartu to niezwykła różnorodność dostępnych łaźni termalnych. Z nienaruszonego krajobrazu w szwabskim obszarze biosfery Alb z górami i zamkami, sadami i winnicami słynie kurort Beuren. Każdego dnia około 500 000 litrów wody termalnej wypływa na powierzchnię ziemi i zasila siedem basenów w Termach Panorama. Podczas targów CMT 2023 to znane uzdrowisko promuje (w hali nr 6, stoisko E 31) wśród fanów caravaningu swą najnowszą infrastrukturę. Do Beuren w Badenii-Wirtembergii (powiat Esslingen) przyjeżdża coraz więcej gości z przyczepami kempingowymi i kamperami. Jest tak odkąd oddano do użytku kemping. Czynny przez cały rok kemping powstał przy wsparciu finansowym w wysokości 200.000 euro z programu infrastruktury turystycznej kraju związkowego Badenia-Wirtembergia i 80.000 euro z regionalnego programu promocji caravaningu miasta Stuttgart.

Obiekt, zlokalizowany bezpośrednio przy Termach Panorama, ma powierzchnię blisko hektara i oferuje 58 stanowisk – o wymiarach: 5 x 10 m lub 6,50 x 12 m. Wszystkie stanowiska mają przyłącze 230V. Stawki opłat nie są duże, skoro za każdy pojazd kempingowy płacimy tylko 10 euro. Zrzut szarej wody realizowany jest bezpłatnie, a zatankowanie wody czystej (do 100 litrów) to tylko 1 euro.

ReklamaKurort Beuren ma już kemping  1
Pobyt na kempingu można rezerwować na miejscu, za pomocą smartfona i aplikacji internetowej (więcej informacji na: www.stuttgarterbaeder.de).

Fot. PANORAMATHERME BEUREN


Rafał Dobrowolski16.01.2023 zdjęć 6
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News