artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
IVECO eDaily z kolejną nagrodą

IVECO eDaily z kolejną nagrodą

Czas czytania 3 minuty

Konkurs Business Vans Awards 2023 zakończył się sukcesem dla IVECO i gamy modelowej Daily, przynosząc nagrodę i wyróżnienie w mocno konkurencyjnych kategoriach. Najnowszy elektryk zwyciężył w kategorii dużych pojazdów typu furgon.

Pod względem wszechstronności IVECO Daily nie ma sobie równych wśród pojazdów użytkowych. Potwierdzeniem tej oceny jest zwycięstwo IVECO Daily w tegorocznej edycji plebiscytu Business Vans na „Best Large Van". Nagrodzony model zaimponował jurorom innowacyjnym zawieszeniem AIR-PRO, które zapewnia najwyższy komfort kierowcy i bezpieczeństwo ładunku. A też za „imponujący pakiet inteligentnych rozwiązań oraz unikatowe pneumatyczne zawieszenie i jego elektronicznie sterowanie z kabiny pojazdu". Jury wskazało też na „doskonałe połączenie komfortu jazdy i możliwości transportowych".

3500kg na haku

IVECO Daily łączy solidną konstrukcję zapożyczoną od samochodów ciężarowych, możliwość holowania przyczepy do 3,5 tony, największą przestrzeń ładunkową w swojej klasie oraz ładowność aż do 4,9 tony z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak zawieszenie pneumatyczne AIR-PRO.

Tylne zawieszenie AIR‑PRO adaptuje się do warunków użytkowania, zapewniając wyjątkowo wysoką kulturę pracy podwozia i bezpieczeństwo jazdy, co jest istotne zarówno dla kierowcy, jak i ładunku. Moduł ciągłego sterowania tłumieniem (Continuous Damping Control, CDC) błyskawicznie reaguje na zmiany jakości nawierzchni, co 10 milisekund korygując ciśnienie w każdym amortyzatorze pod kątem optymalnej reakcji dynamicznej. Uzyskiwana w ten sposób redukcja drgań do 25% pozwala osiągnąć najwyższy komfort i płynność jazdy.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Kierowcy mogą wybrać ustawienie „Soft" dla najwyższego komfortu lub „Load" dla optymalnych właściwości jezdnych i ograniczenia kołysania w przy przewożeniu ciężkiego ładunku. Zawieszenie AIR‑PRO dostosowuje się do obciążenia pojazdu, zmniejszając przechyły nadwozia na zakrętach nawet o 30%, co podnosi bezpieczeństwo kierowcy i ładunku. Ułatwia też załadunek i rozładunek, bo zmiana wysokości podwozia zajmuje niespełna 10 sekund.

Nowy elektryczny IVECO eDaily

Pojazd zadebiutuje oficjalnie w Wielkiej Brytanii podczas Commercial Vehicle Show 2023, która jest największą wystawą pojazdów, sprzętu i technologii dla branży transportu drogowego w tym
kraju. To jedyny elektryczny lekki samochód dostawczy, który dzięki solidnej konstrukcji zapożyczonej od samochodów ciężarowych może holować przyczepę o masie do 3,5 tony. W zależności od rozstawu osi, kubatura przestrzeni ładunkowej wynosi niemal 20 metrów sześciennych. Pod względem walorów użytkowych to po prostu Daily, tyle że z elektrycznym napędem.

Kierowcy mogą wybrać konfigurację akumulatorów, aby dostosować pojazd do wykonywanych zadań, stawiając na większy zasięg lub większą ładowność. Szybkie ładowanie z mocą 80 kW umożliwia uzupełnienie zapasu energii na pokonanie 100 km w zaledwie 30 minut, a maksymalny
zasięg przy pełnych akumulatorach wynosi do 400 km.

Fot. IVECO


Rafał Dobrowolski24.04.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News