artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
  foto: Szater Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

"Dźwięki Słów" 13-16.06.2019, CSK Lublin

Zapraszamy do Lublina. Od 13 do 16 czerwca w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur odbędzie się festiwal „Dźwięki Słów”, którego celem jest popularyzacja muzyki, jako nośnika ambitnego tekstu w wykonaniu wybitnych artystów, z Polski i z zagranicy. Na program składają się różnorodne formy muzyczne, a ich wspólnym mianownikiem jest najwyższy kunszt artystyczny i dbałość o słowo.
W programie znajdują się recitale, musicale, spektakle muzyczne, koncerty i muzyczne. Towarzyszą im spotkania autorskie i tematyczne, które sprzyjają integracji różnych środowisk, wymianie doświadczeń i wzajemnych inspiracji. Festiwal opanuje wszystkie przestrzenie budynku oferując zarówno spektakularne wydarzenia otwarte na Placu Teatralnym, jak i kameralne koncerty w Klubie muzycznym.

Największym wydarzeniem w programie będzie dwukrotnie prezentowany musical „Rodzina Adamsów” Teatru Syrena w Warszawie. Ponadto teatralnych wrażeń dostarczy Hanna Śleszyńska w spektaklu „Własność znana jako Judy Garland”, a także Aneta Todorczuk-Perchuć w „Matce, żonie i kochance”. Nie zabraknie również muzyczno-teatralnych propozycji dla najmłodszych widzów, o co zadba Teatr Maska z Rzeszowa prezentując opowieść „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”.

W tym roku w ramach „Dźwięków Słów” wystąpią między innymi: Natalia Niemen śpiewająca poezję Szymona Babuchowskiego przy akompaniamencie harfisty Michała Zatora. Zagra zespół Barcelona Gipsy balKan Orchestra prezentując zbiór najlepszych utworów z ostatnich płyt. Sambor Dudziński przeistoczy się w sześcioosobowy zespół w widowisku ulicznym „Dźwiękowiązałka”, a Piotr Selim połączy spotkanie z publicznością z autorskim recitalem.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Wśród znakomitych artystów 6. edycji festiwalu pojawi się także białoruski akordeonista Yegor Zabelov, włoski  zespół Wicked Dub Division będący eksperymentemmuzycznym, łączącym gorące i hipnotyczne dźwięki z bardziej minimalnymi bitami, artystka-eksperymentatorka wykorzystująca rozmaite techniki wokalne i elementy teatru Maja Kleszcz wraz z zespołem IncarNations, a także śpiewająca „czarnym” bluesowym głosem – Magda Piskorczyk.

Wystąpią też reaktywowana Grupa w Składzie, MILO Ensemble, duet Paraluzja, czy zespół folkowy VOŁOSI.

W programie pojawią się też formy słowno-muzyczne, które wspólnie stworzą artyści i dziennikarze, jak Teresa Drozda (Program Trzeci Polskiego Radia), czy Grażyna Lutosławska. Szczegóły programu i bilety
na
www.dzwiekislow.pl oraz www.spotkaniakultur.com

Festiwal „Dźwięki Słów” odbywa się po raz szósty. W tej edycji większość wydarzeń będzie realizowana w nowoczesnych przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, niektóre odbędą się na Placu Teatralnym, inne w Centrum Kultury w Lublinie.

CENTRUM SPOTKANIA KULTUR W LUBLINIE

20-029 Lublin

plac Teatralny 1

Tel. 81 441 56 70

Miejsca, w których można zatrzymać się kamperem w Lublinie

LAWENDOWY DWOREK

Krochmalna 13c
20-401 Lublin

http://www.lawendowy-dworek.com/kemping

Aktywne Miasteczko nad Zalewem

ul. Krężnicka 6
20-618 Lublin

tel. 506 087 298


Joanna Kawecka17.04.20190 zdjęć 3