artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
BTV 2023 - konkurs Światowej Organizacji Turystyki

BTV 2023 - konkurs Światowej Organizacji Turystyki

Czas czytania 2 minuty

Ruszył nabór na „Najlepsze Wsie Turystyczne”. I tym razem o tytuł „The Best Tourism Villages” (BTV) będą rywalizować zgłoszenia ze wszystkich państw członkowskich UNWTO. Po 9 czerwca Departament Turystyki wyłoni trzy wsie, które będą reprezentować Polskę w tegorocznej edycji tego międzynarodowego konkursu.

Kilka dni temu ruszył nabór do konkursu Światowej Organizacji Turystyki na „Najlepsze Wsie Turystyczne”. Zgodnie z limitem określonym przez UNWTO, tylko trzy wsie zostaną zgłoszone jako reprezentujące Polskę.

Konkurs ma na celu zwiększenie roli turystyki w ochronie i odnowie wsi, lokalnych wartości i produktów, zabytków kultury i natury, działalności rolniczej, leśnictwa oraz hodowli. Wyróżnione miejscowości będą wspierane poprzez szkolenia, wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz wspólną promocję na świecie. Ośrodki, które nie spełniają w pełni wymagań, otrzymują wsparcie od UNWTO.

Kto ma szansę na tytuł „The Best Tourism Villages” (BTV)?  W programie docenia się przykłady wsi cechujących się różnorodnością biologiczną i kulturową, lokalnymi wartościami i działalnością, w tym gastronomią.

Aby wziąć udział w konkursie „The Best Tourism Villages” (BTV) należy wysłać na adres Departamentu Turystyki dt@msit.gov.pl formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami. Formularz powinien być wypełniony w języku angielskim przez lokalną administrację i podpisany przez sołtysów lub burmistrzów.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Fot. UNWTO


Rafał Dobrowolski17.04.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News