artykuły

knausKnaus
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
KNAUS Tourer CUV

KNAUS Tourer CUV

Najnowszy kamper będzie miał premierę podczas najbliższej edycji Caravan Salon w Düsseldorfie. Póki co producent opublikował kilka wizualizacji i nieco informacji na temat półintegry, która bazuje na Volkswagenie Transporterze 6.1. Tourer CUV ma długość tylko 5,80 metra, jest wybitnie niski, ale na postoju „otwiera się” w bardzo nowatorski sposób.

Zacznijmy od tego, że CUV (z ang. Crossover Utility Vehicle) w przeciwieństwie do SUV-ów (Sport Utility Vehicle) sugeruje pojazd budowany na podwoziu samochodu osobowego. Z założenia jest lżejszy, bo pozbawiony ramy nośnej i ciężarowych walorów pojazdów typu 4x4.

Prezentowany tu kamper bazuje na szoferce Volkswagena Transportera 6.1. Tourer CUV ma być zwrotny jak każde auto miejskie, a na postoju przestronny i w niczym nie ustępować samochodom kempingowym dla 4 osób. Sądząc po zdjęciach kamper będzie nie wyższy niż 230 cm i tylko na postoju pozwoli przyjąć pozycję wyprostowaną. Wszystko dzięki podnoszonemu dachowi.

We wnętrzu co najmniej 1,90 m

Kombinowane elementy zabudowy to jeden z walorów propozycji. Jedno jest pewne. Kamper ma satysfakcjonować posiadacza większą prędkością przelotową. A na kempingu? KNAUS zapewnia, że innowacyjny mechanizm unoszenia dachu zapewni wysokość wnętrza co najmniej 1,90 m. Zabudowa kempingowa ma skrywać pełnowymiarowe materace, funkcjonalną kuchnię, jadalnię i stałą łazienkę z wysuwanym prysznicem. No i całkiem obiecujący "garaż".

Główna sypialnia znajduje się w tylnej części pojazdu i to właśnie tutaj znajdziemy najciekawszy element pojazdu. Otóż jeden z modułów ramy łóżka można unieść, dzięki czemu zabudowa łazienki może być… przedłużona. Można podejrzewać, że druga sypialnia powstaje po uniesieniu dachu. Do czasu targów Caravan Salon 2022 KNAUS ujawnił jeszcze, że najnowszy kamper nie będzie kosztował krocie.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Fot. KNAUS


Rafał Dobrowolski20.07.20220 zdjęć 3