artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Znamy najlepiej oceniane aquaparki w Europie

Znamy najlepiej oceniane aquaparki w Europie

Czas czytania 3 minuty

Gdzie znaleźć najlepsze parki wodne? Specjalista ds. domów wakacyjnych, Interhome, przygotował i opublikował „Zestawienie 10 najlepszych europejskich aquaparków 2023”. W raporcie znalazły się miejsca, które mają ponad 1000 recenzji i ocenę 4,5 lub wyższą.

Absolutnym hitem tej listy okazał się park wodny z Polski, ale ogromną popularnością cieszą się też oczywiście aquaparki w typowo letnich destynacjach, takich jak Włochy, Portugalia i Chorwacja. Które miejsca warto odwiedzić podczas urlopu?

Top 10 aquaparków w UE

Absolutnym zwycięzcą tego zestawienia okazała się wodna strefa Water Park Energylandia w Zatorze. Wodna część tego rodzinnego parku rozrywki tworzy największy zewnętrzny aquapark w Polsce. Zoomarine Beach w Algarve to również połączenie parku rozrywki z aquaparkiem. Oprócz wodnych szaleństw można tutaj między innymi odwiedzić ogród motyli, wziąć udział w pokazie fok i podziwiać kolorowe ryby w akwarium.

Obydwa miejsca oferują mnóstwo atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Masz ochotę na naprawdę dużą dawkę emocji? Wybierz się na przejażdżkę Anacondą, wodną kolejką górską w Acqupark Etnaland (Włochy). Dla tych, którzy wolą mniej adrenaliny Aquapark w Druskiennikach na Litwie będzie absolutnie najlepszym celem podróży. Jest tutaj całe centrum odnowy biologicznej, w tym kompleks saun ze ścianą soli himalajskiej i specjalne łóżka abachi. Można się tutaj zrelaksować za bardzo rozsądną cenę.

W pierwszej dziesiątce nie zabrakło również Aquaparku Istralandia (Chorwacja). Będąc tutaj warto wypróbować The Space Rocket, jedną z najszybszych zjeżdżalni wodnych w Europie. Serca miłośników adrenaliny zabiją szybciej także w hiszpańskim Siam Parku. Tutaj nie można przejść obojętnie obok Tower of Power, gigantycznej zjeżdżalni, która prowadzi przez obszar pełen rekinów, płaszczek i innych morskich stworzeń. Dzięki ponad 47 000 recenzji można z całą pewnością powiedzieć, że ten park zasługuje na swoje miejsce na tej liście. Bułgaria i Grecja również mają co zaoferować miłośnikom zjeżdżalni wodnych. Zarówno Aquapark Nessebar, jak i Aqualand Corfu mają ponad 35 zjeżdżalni wodnych, co czyni je jednymi z największych w Europie.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Ile kosztuje dzień wodnych szaleństw?

Ceny są różne, ale w większości parków trzeba wydać około 30 € za osobę dorosłą. W niektórych ta cena wzrasta do 45 €, ale oczywiście są też miejsca tańsze, w których płaci się około 20 € (na przykład Litwa). Bilety dla dzieci są zwykle tańsze, a poniżej określonego wzrostu lub wieku wstęp jest często nawet bezpłatny.

Jeśli chodzi o godziny otwarcia to te różnią się w zależności od wysokiego lub niskiego sezonu. Tylko w Aquaparku w Druskiennikach można szaleć przez cały rok! Wskazówka: w większości krajów otrzymuje się rabat podczas rezerwacji online, więc warto zamówić bilety przez stronę.

Fot. Interhome


Rafał Dobrowolski12.05.2023 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News