
Alexa Camping nie zapadła w zimowy sen – zimą trwały prace konserwacyjne i wdrażanie
kolejnych ulepszeń na kolejny sezon, na ile pozwalała aura. Tegoroczna zima jak wiemy była długa i mroźna, nawet wybrzeże Bałtyku pokryło się lodem. Jednak czas płynął i mrozy musiały ustąpić pola budzącej się do życia przyrodzie. Wróciły ptaki, ruszyła zieleń, a my zabraliśmy się za wiosenne porządkisię za wiosenne porządki.
Co nowego tej wiosny?
Starzy bywalcy wiedzą, że nowy sezon oznacza w Alexie zawsze jakieś nowości w infrastrukturze. Tym razem obiekt wprowadził liczniki energii elektrycznej według realnego zużycia na wszystkich parcelach. Koniec z ryczałtami i równym, nie zawsze sprawiedliwym obciążaniem wszystkich. Teraz każdy płaci za siebie. Rozwiązanie będące standardem za granicą w Polsce ciągle jest rzadko spotykane. Alexa stawia więc kolejny krok w dążeniu do najwyższych europejskich standardów.
Poza poprawianiem infrastruktury użytkowej włodarze kempingu zadbali także o estetykę wystroju wnętrz i otoczenia. Przy Sali Kominkowej powstał nowy skwer. Długa zima trochę przesunęła prace, ale na tegoroczną majówkę został on już udostępniony. Skupiono się także, oprócz prac na zewnątrz na jakości wnętrz. Pierwsi goście odnotowują już całkowitą metamorfozę holu głównego. Zmieniono nie tylko jego wygląd, ale też wystrój. Jest przytulnie i nowocześnie, ale też wygodnie i funkcjonalnie.

Dlaczego Alexa to najlepszy kierunek na pierwszy wyjazd w sezonie?
Jako jedyny obiekt kempingowy w Chłapowie i okolicy może się oficjalnie pochwalić czterema gwiazdkami. Aby uzyskać takie oznaczenie, gwarantujące adekwatny poziom usług, Alexa musiała spełnić szereg wymagań dotyczących infrastruktury, sanitariatów, wyposażenia i bezpieczeństwa. Warto na pierwszy wyjazd sezonu, w celu sprawdzenia wyposażenia, wybrać miejsce gwarantujące komfort i wysoki standard usług, by na spokojnie wrócić do kamperowania w ciepłe miesiące. Podróżujący cały rok mogą zaś sprawdzić swój pojazd i wyposażenie po zimie. Przestronne i komfortowe parcele zapewniają nie tylko rozpostarcie i prywatność podczas wiosennych porządków, ale też spokój i łapanie pierwszych promieni wiosennego słońca na słynnym, chłapowskim klifie. Do wyboru jest aż pięć kategorii parcel – w zależności od ich położenia, metrażu i wyposażenia każdy znajdzie tu
miejsce dla siebie. Wiosenne miesiące to niezmiennie najlepszy czas na uniknięcie tłumów oblegających Wybrzeże podczas wakacji. Dla szukających ciszy i wypoczynku polecają się nadmorskie spacery, relaks w rytm morskiego szumu i korzystanie z uroków przepięknych, bałtyckich plaż.
Fanów aktywnego wypoczynku niezmiennie zaprasza Velo Baltica – trasa rowerowa R10. Jej polski odcinek, biegnący od Świnoujścia do Gronowa, liczy 588 km. Chłapowo jest doskonałą bazą wypadową na podbój tej i innych tras rowerowych zlokalizowanych na Kaszubach.
Powitaj wiosnę na Aleksie!
