artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac

Lib Tech Banked Slalom w Dwóch Dolinach

Czas czytania 3 minuty
Lib Tech Banked Slalom w Dwóch Dolinach

W najbliższą sobotę w snowparku na terenie Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla odbędzie się druga polska edycja legendarnej imprezy wzorowanej na tej z Mt. Baker Legendary Banked Slalom by Lib Tech. Zachęt, by zostać tu na weekend, nie brakuje.

Organizator przewiduje start ponad 200 uczestników. Fani caravaningu i jednocześnie riderzy są tu mile widziani – na przybyłych czeka bardzo ciekawa infrastruktura, a po zmierzchu after party.

Aby wziąć udział w zawodach, należy się wcześniej zarejestrować online. Podobnie jak w zeszłym roku, udział jest darmowy, a liczba miejsc ograniczona. Numery startowe będą przydzielane wg kolejności zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem: https://goo.gl/forms/wI6fJGT2lnoWIOKB2

Dla najlepszego amatora nagrodą jest roczny sponsoring od Lib Tech i GNU.

Snow Park w Wierchomli to jedna z najdłuższych konstrukcji tego typu w Polsce. Liczy ponad 400 metrów długości, jest zatem jedną z największych w Polsce. Projektantem snowparku jest Michał Bartusiak, który tworzył tego rodzaju miejsca również w Alpach. Obiekt jest całkowicie oświetlony i czynny w godzina 9.00 – 18.00.

Impreza odbędzie się 4 i 5 marca wg poniższego planu:

4 marca, sobota
8.00 – 10.00 – otwarcie biura zawodów, wydawanie numerów startowych
9.15 – 9.45 – oglądanie trasy (przy sprzyjających warunkach przejazd próbny)
10.00 – 13.00 – pierwszy przejazd
13.00 – 16.00 – drugi przejazd
19.00 – losowanie gadżetów od Lib Tech / before party - Restauracja pod Wyciągiem

ReklamaLib Tech Banked Slalom w Dwóch Dolinach 1
20.00 – 3.00 - after party

5 marca, niedziela
10.00 – 10.30 – oglądanie trasy (przy sprzyjających warunkach przejazd próbny)
11.00 – 13.00 – finały (po finałach tor Banked Slalom będzie dostępny dla wszystkich)
15:00 – oficjalne ogłoszenie wyników

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla
To 2 wyciągi krzesełkowe, 7 orczykowych i 11 km w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km ciągłego szusowania! Narciarze biegowi mają do pokonania 4,5-kilometrowy, niezwykle malowniczy szlak, ciągnący się od górnej stacji Wierchomla I do Bacówki nad Wierchomlą. Dla snowboardowych zapaleńców nie lada gratką jest z kolei jeden z najdłuższych w Polsce (400 m) parków snowboardowych. Snowpark jest całkowicie usypany z ziemi, dzięki czemu snowboardziści nie muszą czekać na srogą zimę. Dwie Doliny to również bogata infrastruktura: liczne obiekty gastronomiczne przy stoku, serwujące między innymi dania kuchni regionalnej, wypożyczalnia, serwis i przechowalnia sprzętu oraz jedna z najlepszych szkół narciarskich – 5 razy z rzędu znajdująca się na podium w Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów SITN PZN.

Lib Tech Banked Slalom w Dwóch Dolinach 2


Administrator28.02.20170
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News