artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - bookingcamper

Kamperem na Caravan Salon 2017? Zarezerwuj stanowisko

Kamperem na Caravan Salon 2017? Zarezerwuj stanowisko

Przed nami największa na świecie impreza dla miłośników caravaningu. Targi Caravan Salon 2017 w Düsseldorfie potrwają od 26 sierpnia do 3 września. Na przybyłych czeka 3 tys. stanowisk, na których rozgościć się będzie można już od 21 sierpnia. Rezerwacja: tylko on-line!

W tym roku organizatorzy nie zamierzają obsługiwać rezerwacji miejsc postojowych na terenach Caravan Center inaczej niż via Internet! Skądinąd zakup spersonalizowanych biletów to okazja do skorzystania z preferencyjnych cen.

Już od dobrych kilku lat bilety kupowane w kasach targów były droższe niż nabywane on-line. Na marginesie dodajmy, że tegoroczne bilety wstępu na tereny targowe Messe Düsseldorf uprawniają do tańszego pobytu dwudniowego. 2-day ticket kosztuje 14 euro dla dorosłych i 6 euro dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. 10 euro zapłacą seniorzy (powyżej 65 lat), renciści, studenci, ale też np. uczniowie powyżej 13. roku życia.

Caravan Centrum (P1) – tylko on-line booking

Jeszcze zanim rozpoczną się targi, fani caravaningu mogą skorzystać z noclegu na terenach Caravan Centrum – stali bywalcy imprezy doskonale o tym wiedzą. Skoro mowa o największej imprezie dla fanów caravaningu, to na czas targów najlepszy nocleg na pokładzie „domu na kołach” zapewnia organizator. Na przybyłych czeka 3 tys. stanowisk, na których rozgościć się będzie można już od 21 sierpnia.

– Rejestracja on-line zagwarantuje nam lepszą orientację w potrzebach podróżnych, którzy zechcą na czas targów zamieszkać w swych przyczepach i kamperach – p

ReklamaSródtekstowy YT PC
rzekonuje Detlef Erkeling z działu logistycznego w Messe Düsseldorf. – Za pośrednictwem serwisu Ticketshop każdy użytkownik Internetu sprawdzi dostępność miejsc w każdym dniu, a narzędzie internetowe zakomunikuje, gdy danego dnia będziemy mieli 80%. zapełnienie pola kempingowego. Nauczeni doświadczeniem lat poprzednich chcemy w tym roku uniknąć kolejek podczas odprawy załóg caravaningowych, stąd rezygnacja z możliwości rejestracji w recepcji kempingu.

W interfejsie użytkownika, po wprowadzeniu danych osobowych, należy wybrać typ pojazdu (samochód i przyczepa, samochód kempingowy, kamper plus przyczepa). Po złożeniu zlecenia zapłaty należy wydrukować dowód rezerwacji i okazać na miejscu.

Tak jak dotychczas, miejsce postojowe kosztuje 18 i 25 euro (zrzeszeni w Caravan Salon Club mogą liczyć na niewielką zniżkę – 1,5 euro). Więcej zapłacimy za miejsce komfortowe, bo m.in. z dostępem do przyłącza 230 V.

Nowością w tym roku jest też system opłat za kemping znajdujący się tuż przy terenie targów. Przyznajmy od razu – nader elastyczny, bo lepiej zdaje się odpowiadać jakże różnym zwyczajom czy potrzebom podróżujących.

Day bookings i night bookings

Owym ulepszeniem jest możliwość przedłużenia pobytu całodobowego o „połówki”, bo czy to dzień (w godzinach od 8 do 19), czy noc (w godzinach od 19 do 8) zapłacimy połowę mniej. Tak zwane day bookings i night bookings kosztują po 9 euro w strefie bez przyłącza 230 V, więc można lepiej zaplanować swój pobyt, gdy myślimy o wyjeździe stricte biznesowym czy po prostu wypoczynku z rodziną.

ReklamaŚródtekstowy 2 Motor Show 01.02-02.04 Sebastian
Jeśli Caravan Center okaże się w pełni zarezerwowany, dostępne są różne alternatywne miejsca. Organizator nawiązał współpracę z trzema kempingami, gdzie paradoksalnie możemy liczyć na atrakcyjniejsze zniżki. Jeszcze większe możliwości daje aplikacja park4night. Od uruchomienia wyszukiwarki – począwszy od darmowych parkingów dla kamperów, przez prywatne miejsca postojowe oddane na potrzeby fanów caravaningu (np. przy winnicach czy atrakcjach turystycznych), a na totalnie dzikich skończywszy – witrynę odwiedziło 40 tys. użytkowników.

Fot. Messe Düsseldorf/ctillmann


Administrator08.08.20170