artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
Reklama
Jak zrewolucjonizować korzystanie z kampera?

Jak zrewolucjonizować korzystanie z kampera?

Wyobraź sobie na wskroś inteligentny dom na kołach. Wszystkie informacje z systemów elektronicznych oraz czujników przesyłane są bezpośrednio do aplikacji. Wystarczy kliknąć w interesującą nas ikonę, by zdalnie zarządzać kamperem z poziomu telefonu. CaraControl to narzędzie rewolucjonizujące sposób obsługi kampera. Rozwiązanie dla indywidualnego użytkownika jak również dla wypożyczalni kamperów!

Mówiąc o inteligentnym mieszkaniu mówimy o urządzeniach oraz czynnościach, które jako element systemu pozwalają zdalnie zarządzać i monitorować interesujące nas odbiorniki mocy. To nie tylko zdalna kontrola dystrybucji energii czy oświetlenia, ale funkcje zamykania np. rolet okiennych czy bramy wjazdowej.

W przypadku kampera możliwości i też potrzeb jest więcej. W jakim stanie są akumulatory – rozruchowy i ten w zabudowie kempingowej? Co z zasobnością w wodę, w gaz? CaraControl to innowacyjny system, który rewolucjonizuje sposób korzystania z kampera. I o tym m.in. była mowa podczas szkolenia, w którym specjalistom – w większości z punktów dilerskich z południa Polski – przedstawiciele CaraControl przybliżyli pełną funkcjonalność urządzenia oraz przekazali niezbędną wiedzę umożliwiającą jego montaż w różnych typach kamperów.

Szkolenie z CaraControl w siedzibie Benimar Polska

Byliśmy na miejscu (8 kwiecień, Kędzierzyn Koźle, siedziba Benimar Polska) i postaramy się przybliżyć także warsztat montujących to bardzo zaawansowane rozwiązanie. Bo o ile użytkowanie CaraControl jest dziecinnie proste, to nieco trudniejsza może się okazać jego instalacja w kamperze. Czas i stopień skomplikowania montażu urządzenia jest zależny od rodzaju elektrobloku i systemów, które chcemy podpiąć do CaraControl. I tak przy popularnych elektroblokach, po zakupie dodatkowego okablowania, montaż nie zajmuje więcej niż kilka godzin. Mając jednak na uwadze jak wielu dostawców komponentów elektrycznych zaangażowanych jest w wieloetapowy proces budowy kampera, nietrudno zgadnąć jak bardzo indywidualnego podejścia wymaga montaż systemu komfortu jakim niewątpliwie jest CaraControl. Dlatego decydując się na jego zakup instalację warto powierzyć specjalistom, którzy są już w tym temacie przeszkoleni.

Mobilny smarthome - miej wszystko w… kieszeni

Tak najkrócej można przybliżyć walory rozwiązania cyfrowego, które do komunikacji wykorzystuje Low Energy Bluetooth oraz Narrowband IoT (NB-IoT), a dzięki podpisanej umowie z siecią Vodafone umożliwia zasięg niemal w każdym miejscu w Europie jak i na świecie. Komunikacja z kamperem możliwa jest nawet w miejscach, gdzie zasięg telefonii komórkowej jest bardzo słaby, a wszystko to bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów związanych z roamingiem i przesyłem danych. A to obietnica, by odtąd sterować najważniejszymi funkcjami kampera oraz monitorować stan dowolnych urządzeń zabudowanych i niezabudowanych w sposób zdalny. To od użytkownika końcowego zależy, jak bardzo rozbudowany będzie inteligentny system zarządzania.

Dzięki zaawansowanym czujnikom bezpieczeństwa (czujniki w drzwiach i oknach, czujnik gazu w wadze butli, karta Keyless Go), oraz możliwości lokalizacji kampera za pośrednictwem GPS można poczuć się naprawdę bezpiecznie w swoim mobilnym domu. Najważniejsze informacje dotyczące stanu kampera wyświetlane są w aplikacji CaraControl jaki i w formie powiadomień PUSH na ekranie telefonu. Co niezwykle ważne, CaraControl nie ma żadnego wpływu na standardowe działanie urządzeń.

Sercem systemu jest niewielkich rozmiarów jednostka centralna, która za pomocą odpowiednich złączy oraz bezprzewodowo komunikuje się z urządzeniami zainstalowanymi na pokładzie kampera. Na uwagę zasługuje fakt, że samo urządzenie może pełnić funkcję elektrobloku, co szczególnie zainteresuje osoby budujące kampera od podstaw.

- Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem CaraControl w Polsce i podczas szkolenia wspierał nas sam twórca systemu, Michał Provazek - mówi Marcin Bilut, Business Development Manager iSmarthings z Krakowa.

- Uczestnikom szkolenia wyjaśnialiśmy, że o ile kompatybilność naszej propozycji pozwala każdego kampera przenieść na poziom inteligentnego domu na kołach, to złożoność szerokiego wachlarza funkcji, jakie może spiąć w całość, wymaga przede wszystkim bezbłędnej identyfikacji zabudowanych urządzeń.

CaraControl  jest rewolucją dla każdego kampera

Powyższe przewijało się podczas szkolenia, w którym specjalistom przedstawiciele firmy przybliżali sposób montażu, by uzbroić dosłownie każdego kampera w zdobycze systemowego podejścia do zagadnień komfortu i bezpieczeństwa.

- Najważniejsze informacje z systemów elektronicznych oraz alerty z czujników przesyłane są bezpośrednio do aplikacji na Androida lub iOS. CaraControl pozwala również lokalizować kampera, a w przypadku floty pojazdów zarządzać nimi z poziomu strony internetowej FLEET, która to ma taką samą funkcjonalność jak aplikacja. FLEET dodatkowo umożliwia sprawdzenie aktualnego przebiegu, prędkości, spalania czy też stanu zbiornika z paliwem pojazdów, co jest idealnym rozwiązaniem dla wielu wypożyczalni - podsumowuje Marcin Bilut.

Na koniec wspomnijmy, że kompetencje z montażu i kalibracji systemu zdobyli przedstawiciele takich firm jak: ACK Benimar Polska, Grupa Elcamp, Camper Planet, Skylark, Centrum Kempingów Dethleffs, Transa-M.

Fot. Rafał Dobrowolski


Rafał Dobrowolski13.04.20220 zdjęć 5