artykuły

hymerHymer
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Hymer Venture S – premiera nowego gatunku już za kilka dni

Hymer Venture S – premiera nowego gatunku już za kilka dni

Czas czytania 3 minuty

Ten luksusowo wyposażony kamper obiecuje dwuosobowej załodze wolność bez kompromisów. Jak bardzo różni się od konceptu z Caravan Salon 2019? Przekonamy się już za chwilę na miejscu, w Düsseldorfie.

Wizja nowej kategorii kamperów staje się rzeczywistością. Na krótko przed tegoroczna edycją targów w Düsseldorfie, firma Hymer opublikowała komunikat zapowiadający premierę. I to jaką! Venture S czerpie z doświadczeń konceptu z 2019, tj. modelu Hymer Vision Venture, a od prezentacji podczas Caravan Salon 2022 już będzie można składać zamówienia. Krótko mówiąc: to model seryjny, który ma zrewolucjonizować caravaning naszych czasów.

Nowy gatunek kampera

Najnowszy Hymer powstał na podwoziu Mercedes-Benz z napędem na 4 koła. Z kampervanem łączą go wymiary zewnętrzne: ma 645 cm długości i 212 cm szerokości. Zabudowę zintegrowano z pneumatycznie unoszonym dachem, a komunikację z parterem zapewniają… solidne stopnie schodów. Powinowactwo z „integrą” widać w chęci zaspokojenia potrzeb i aspiracji ekskluzywnej - bardzo wymagającej grupy klientów. Od razu nadmieńmy, że ta innowacyjność i ekskluzywność ma swoją cenę. 225 000 euro – tyle trzeba, by wejść w posiadanie Hymera Venture S.

Sypialnia na piętrze robi wrażenie. Dzięki mocnemu kompresorowi poszycie boczne pod wymodelowaną kapsułą unoszonego dachu (typu pop-top) napełnia się w mniej niż trzy minuty, a innowacyjny system dwukomorowy ma być wydajnym izolatorem, więc chronić przed hałasem, światłem i różnicami temperatur. Ciekawostką jest koncepcja materaca. Jego twardość można indywidualnie regulować za pomocą aplikacji Hymer Connect. Uwagę zwraca aranż komunikacji z piętrem. Komfortowe schody w Venture S zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian
Jak najwięcej naturalnego oświetlenia

Salon w tylnej części Venture S jest przeszklony ze wszystkich trzech stron komfortowych siedzisk. Przy pięknej pogodzie otwarta klapa tylna jeszcze bardziej powiększa przestrzeń mieszkalną, otwierając prywatny pokład słoneczny w stylu jachtowym.

- Venture S na nowo definiuje pojęcie kampera, mocno czerpiąc inspirację z potrzeb i pomysłów społeczności van-life - mówi Christian Bauer, prezes Hymer GmbH & Co. KG.

Tym należy tłumaczyć unikalną koncepcję miejsca pracy przy biurku. W ciągu kilku sekund blat ukryty w ścianie staje się komfortowym stanowiskiem pracy dla pasażera w szoferce. W bezpośrednim zasięgu jest 6 gniazdek 230 V i 8 portów USB.

Autonomia pokładu

Hymer obiecuje, że Venture S ze standardowym inwerterem może cieszyć 2-osobową załogę autonomią aż do 10 dni. Taką samowystarczalność energetyczną ma gwarantować zestaw paneli dachowych, bo też ani słowem nie wspomina się o wdrożeniu wysokowydajnych energetycznie poszyć i lakierów marki BASF. Jeśli wierzyć, fotowoltaika ma mieć moc aż 2,5 kW, co w połączeniu z systemem Hymer Smart Battery System 2.0 i akumulatorami litowymi 320 Ah ma realizować wizję wolności i niezależności.

Fot. Hymer


Rafał Dobrowolski25.08.2022 zdjęć 7
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News