ReklamaA1 - katalog ACSI

PODRÓŻE

10 miesięcy temu  09.07.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Zaton Holiday Resort - jeden z największych, chorwackich kempingów [VIDEO]

fot. Krzysztof Kutarba

Wiele razy spotkaliśmy się z opiniami, że duże, chorwackie resorty nie gwarantują ciszy i spokoju. Są tak ogromne, że ilość ludzi przytłacza co kłóci się ze spokojnym, caravaningowym wypoczynkiem wśród natury. Zupełnie inaczej jest w Zaton Holiday Resort. Ten kemping ma przygotowane ponad 1500 parceli pod kampery, przyczepy kempingowe i namioty, ale z drugiej strony oferuje niezliczoną ilość atrakcji dla dzieci i dorosłych z dala od miejsc noclegowych. Świetne rozwiązanie!

Zaton Holiday Resort odwiedziliśmy w ramach naszej objazdowej podróży po chorwackich kempingach. Miejsce to zostało nam polecone przez samych Czytelników, którzy twierdzili, że przyjeżdżają tam co roku, całymi rodzinami. Pierwszy raz zostaliśmy zaskoczeni już podczas meldowania się. Mapa kempingu, którą otrzymaliśmy, zajęła cały stolik kempingowy! Nie ma się co dziwić. Prócz parceli, na miejscu mamy możliwość wynajęcia przyczepy kempingowej, domku mobilnego, namiotu (w stylu glampingowym) lub apartamentu. Te ostatnie tworzą wręcz swoiste osiedle i, co ważne, są najchętniej wybierani właśnie przez turystów z Polski. Menedżer tego miejsca podkreślił, że Polacy są na trzecim miejscu pod względem całkowitej ilości gości w sezonie wysokim. Rewelacyjny wynik!

Co można robić na miejscu? Lepiej byłoby odpowiedzieć, czego tam robić NIE można. Długa, piaszczysta plaża, leżaki, aquapark na wodzie, beach bary (działające do późna i serwujące świetne drinki w przystępnych cenach), kilka restauracji i barów do wyboru, markety i małe sklepiki z pamiątkami i akcesoriami np. do pływania, możliwość wynajęcia skutera wodnego, łódki, roweru... Uff. A przecież nie wspomnieliśmy o gigantycznym aquaparku na lądzie, z kilkoma różnymi basenami. Pomimo sporej ilości gości na całym kempingu, nie można mówić o tłumach na basenach - zaliczamy to oczywiście na plus. Tuż obok znajdziemy amfiteatr (!), gdzie wieczorem odbywają się występy, animacje i puszczane są bajki lub filmy. 

Podczas dwudniowego pobytu udało nam się również znaleźć gigantyczny plac zabaw dla dzieci, możliwość wynajęcia dwuosobowych, intymnych leżaków tuż nad Adriatykiem, szachy, stoły do ping-ponga, otwartą siłownię pod chmurką (ale jest też taka "standardowa" lecz wstęp do niej jest dodatkowo płatny), mini-golf, mini-gokarty... Kemping żyje do późnych godzin nocnych, ale wszystkie atrakcje są odseparowane od miejsc noclegowych. Dzięki temu nie ma konfliktu pomiędzy osobami chcącymi bawić się do rana  a tymi, którzy są już zmęczeni wojażami i chcieliby po prostu dobrze się wyspać. 

Strona kempingu jest dostępna w języku polskim: https://www.zaton.hr/pl/ Tam możecie przeczytać o cenach, atrakcjach, miejscu.

Poniżej natomiast znajdziecie materiał video, który krótko pokazuje, czym Zaton Holiday Resort jest. Polecamy z czystym sumieniem, wrócimy tam na pewno nie raz! 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Szogun 1 10 miesięcy temu Z cennika wyliczyłem, że moja załoga to około 350zł na dobę. Trochę drogo.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony