artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Makita
Włoska turystyka startuje 3 czerwca
  fot. kemping Marina di Venezia

Włoska turystyka startuje 3 czerwca

Nie tylko chorwackie kempingi przygotowują się do nowego sezonu wakacyjnego. Rząd Włoch ogłosił, że turyści będą mogli ponownie przyjechać do tego pięknego kraju już od 3 czerwca. W tym terminie otwiera się również wiele kempingów.

Włoski rząd poinformował, że turyści będą mogli przekraczać granicę do i z kraju od 3 czerwca. Taka informacja pojawiła się w mediach w miniony piątek. Zniesione zostaną również ograniczenia dotyczące podróżowania po samym kraju. Przemieszczanie się pomiędzy regionami znów będzie możliwe. 

Podobnie jak inne kraje, Włosi również zapowiadają, że w sytuacji zwiększenia się ilości zachowa rań na COVID-19, restrykcje szybko wrócą. Pomimo próśb rządów lokalnych, nie zgodzono się na wcześniejsze zniesienie ograniczeń z powodu bojaźni o tak zwaną drugą falę zachorowań. 

Co ważne, podróżni nie będą musieli się poddawać 14-dniowej kwarantannie po wjeździe do Włoch. 

To duży krok dla całego kraju, który w Europie został najmocniej dotknięty skutkami koronawirusa.  Włosi wprowadzili jedne z najsurowszych blokad by powstrzymać pandemię. Łącznie w ciągu zaledwie kilku tygodni ponad 31.600 osób straciło życie z powodu pandemii.