artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Szusowaliśmy w Livigno. To caravaningowa mekka dla narciarzy [FOTO]
  fot. Sebastian Klauz

Szusowaliśmy w Livigno. To caravaningowa mekka dla narciarzy [FOTO]

Jeżeli szukasz regionu, w którym spędzisz niezapomniany, zimowy urlop to zdecyduj się na Livigno we Włoszech. To najbardziej nasłoneczniony kurort w Alpach. Położony na wysokości 1816 metrów, na skraju dwóch parków narodowych, oferuje 115 kilometrów tras. Dorzućmy do tego kempingi w świetnych lokalizacjach a otrzymamy zimowe centrum narciarsko-caravaningowe z gwarancją pogody i wyjątkowymi warunkami na trasach.

Livigno mieliśmy okazję ostatnio odwiedzić. Spędziliśmy tam tydzień zwiedzając kempingi i szusując na przeróżnych trasach. Tych do wyboru jest całkiem sporo: 115 kilometrów ulokowanych na wysokościach od 1800 do 2900 metrów nad poziomem morza. Dorzućmy 12 czarnych zjazdów, 37 czerwonych i 29 niebieskich a otrzymamy region, w którym świetnie się odnajdzie początkujący narciarz jak i ten doświadczony. Na infrastrukturę narciarską składa się 6 kolejek linowych, 13 wyciągów krzesełkowych i 11 wyciągów orczykowych. Wszystko nowe, sprawne, wydajne, gwarantujące brak kolejek i szybki transport na dwa szczyty.

Pomiędzy poszczególnymi regionami kursuje skibus. 

Szusowaliśmy w Livigno. To caravaningowa mekka dla narciarzy [FOTO] 1Standardowe narciarstwo to jednak nie wszystko. Można tu wskoczyć na narty biegowe (30 km) lub skorzystać z projektu o nazwie „Freeride Project”. Każdego ranka goście otrzymują raport lawinowy i informację o jakości śniegu. W ten sposób można wybrać najlepsze miejsce do jazdy. Bezpieczna jazda poza trasami wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i przestrzegania zasad. Konieczne jest wyposażenie w łopatę, nadajnik lawinowy ARTVA, oraz sondę. 

ReklamaSródtekstowy YT PC
Dla miłośników mocnych wrażeń istnieje możliwości uprawiania Heliski. Helikopter wynosi narciarzy na dziewicze stoki z dala od uczęszczanych tras. W każdą niedzielę w godz. 17:00 – 19:00 organizowane są spotkania w ekspertami w browarze Birrificio.Szusowaliśmy w Livigno. To caravaningowa mekka dla narciarzy [FOTO] 2

Fani zakupów również znajdą tu coś dla siebie. Do dyspozycji otrzymujemy aż 250 sklepów wolnocłowych, od jednomarkowych butików po ekskluzywne, międzynarodowe marki. Do tego Aquagranda, czyli jeden z najwyżej położonych parków wodnych, nordic walking, łyżwy, gokarty na lodzie oraz kursy bezpiecznej jazdy po lodzie. Paralotnie, skutery śnieżne, jazda konno? Wszystko na miejscu, w jednym regionie.

A co z kempingami?

Przy okazji wizyty w Livigno odwiedziliśmy łącznie 8 kempingów. Dwa z nich są bezpośrednio zlokalizowane w centrum regionu, inne są blisko, do części z nich dojeżdżają busy. 

Relację z wizyty na kilku z nich możecie zobaczyć na naszym profilu na FB. 


Bartłomiej Ryś28.01.20200 zdjęć 39