artykuły

PODRÓŻE
ReklamaBilbord - Makita 01.10-31.10 Kasia
Stoki pozostaną otwarte. Kwestia hoteli jest wątpliwa więc niewykluczone, że kampery znów będą jedynymi możliwymi obiektami noclegowymi
  fot. Bartłomiej Ryś Stoki pozostaną otwarte. Kwestia hoteli jest wątpliwa więc niewykluczone, że kampery znów będą jedynymi możliwymi obiektami noclegowymi

„Otwarcie hoteli wygenerowało mobilność obywateli”. Co z obostrzeniami?

Portal wp.pl nieoficjalnie informuje o kolejnych planach rządu w związku z pandemią koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że „atmosfera społecznej odpowiedzialności z każdym luzowaniem obostrzeń maleje”. Dodał, że „otwarcie hoteli wygenerowało mobilność obywateli” i widzi „ludzi na stokach”. Co więc przyniesie przyszłość? Niewykluczona jest regionalizacja kraju. Niektóre województwa będą musiały zamknąć hotele a więc i również pola kempingowe.

Stoki narciarskie pozostaną jednak otwarte. Rząd tłumaczy, że takie stanowisko będzie utrzymywane ze względu na pogodę. Rosnąca temperatura ma zniechęcić Polaków do wyjazdów na „szusowanko”. 

Inne informacje nie są tak dobre. Z całego artykułu opublikowanego na łamach wp.pl można wyciągnąć wnioski, że Rząd swoje ostatnie decyzje na temat luzowania obostrzeń rozpatruje w kategoriach błędu. Minister zdrowia mówi m.in. o tym, że społeczeństwo „nie stosuje się do zasad bezpieczeństwa” czyli nie nosi maseczek i nie zachowuje dystansu społecznego. Pod stokami w miniony weekend gromadziły się tysiące osób. Z drugiej strony patrząc tej sytuacji można byłoby uniknąć gdyby rzeczywiście ferie zimowe zostały rozciągnięte na okres 8-10 tygodni. 

Rozwiązaniem pogarszającej się sytuacji pandemicznej ma być regionalizacja. Jeżeli dane województwo będzie notować wzrost zakażeń to najprawdopodobniej rząd zamknie w nim kina, teatry i hotele. Te ostatnie tyczą się wszystkich obiektów oferujących najem krótkoterminowy a więc rykoszetem dostaną też pola kempingowe, namiotowe i biwakowe. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jedynym dozwolonym środkiem do zasłaniania ust i nosa będzie maseczka. Korzystanie z przyłbic, szalików lub innych elementów odzieży będzie zabronione. Taka zasada miałaby wejść w życie od najbliższej soboty. 

W kontekście podróżowania za granicę też planowane są zmiany. Osoby przekraczające naszą południową granicę będą poddawane 10-dniowej kwarantannie. Będzie do dotyczyć zarówno podróżnych z Czech i Słowacji, jak i tych, którzy przez te kraje przejadą tranzytem. Sposobem na uniknięcie kwarantanny będzie przedstawienie negatywnego testu na koronawirusa.


Bartłomiej Ryś24.02.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW