artykuły

PODRÓŻE
ReklamaBilbord - dometic bateria 01.12-05.01 Sebastian
Krosno rozbudowuje kamper park
  fot. Camper System

Krosno rozbudowuje kamper park

Podczas gdy na niektórych kempingach w Polsce nie można się doczekać modernizacji podstawowych rzeczy takich jak sanitariaty czy punkty serwisowe, miasto Krosno nie dość, że w 2019 roku zainwestowało ponad 250 tysięcy złotych w nowoczesny kamper park to teraz jeszcze będzie go rozbudowywać.

Informowaliśmy na naszych łamach, że Camper System buduje nowoczesną infrastrukturę dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. Była to jedna z pierwszych realizacji tej firmy w Polsce. Camper Park powstał w świetnej lokalizacji - tuż obok kompleksu basenów przy ul. Bursaki. Łącznie znalazło się tu miejsce dla pięciu stanowisk kempingowych w tym jedno przeznaczone do serwisowania pojazdów turystycznych. To tam możemy zrzucić szarą wodę, zatankować świeżą i opróżnić toaletę chemiczną. Wszystko za pomocą profesjonalnej kolumny serwisowej.

Camper park jest też wyposażony w zaplecze sanitarne oraz kuchnię. Łącznie MOSIR w Krośnie wydał na całą inwestycje 250 tysięcy złotych. Czy było warto?

W okresie jego funkcjonowania, od wiosny do późnej jesieni, z kamperowiska skorzystało 445 osób dorosłych, 206 - dzieci. 266 kamperów lub samochodów z przyczepami, 69 namiotów oraz 16 motocykli - informuje Joanna Sowa, rzecznik krośnieńskiego urzędu miasta na łamach „Portalu Samorządowego”.

Co ciekawe, koszt jego utrzymania wyniósł w 2020 roku zaledwie… 8 tysięcy złotych. 

To jednak nie koniec rozwoju. Gmina Krosno w grudniu ubiegłego roku ogłosiła przetarg na budowę kolejnych, czterech miejsc dla kamperów. Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy. W zamówieniu wyszczególniono wykonanie trawiastej nawierzchni czterech stanowisk parkingowych dla kamperów, brukowej, betonowej nawierzchni drogi wewnętrznej, budowę kanalizacji deszczowej odwodnienia drogi wewnętrznej oraz zagospodarowania pola zielenią. Nowe parkingi mają powstać przy ul. Bursaki w Krośnie do końca kwietnia 2021 roku. Gmina zagospodarowała na ten cel 170 tysięcy złotych.

Camper park funkcjonuje od kwietnia do końca października. Recepcja znajduje się na kortach tenisowych i jest czynna od 7:00 do 22:00. Każdej osobie korzystającej z Camper Parku przysługuje zniżka na usługi rekreacyjne, na basen i korty tenisowe.

Brawo Krosno! 


Bartłomiej Ryś29.01.20211

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW