artykuły

PODRÓŻE
Reklama2021 Bilbord - PKO bezplatna [4] 12.07-26.07 Kasia
Kempingi z basenami w Polsce
Basen w "Uroczysku"   fot. Bartłomiej Ryś

Kempingi z basenami w Polsce

Kilka upalnych tygodni w Polsce daje się we znaki wszystkim, również caravaningowcom. To właśnie oni coraz częściej pytają o pola kempingowe, które na swoim terenie posiadają baseny (najlepiej podgrzewane). Oto krótka lista miejsc, gdzie takie atrakcje można znaleźć.

„Rancho Oland”, Chłapowo, http://oland-wczasy.pl/

Na miejscu, prócz miejsc postojowych dla kamperów, przyczep i namiotów, znajdziemy pokoje gościnne, restaurację, sklep, bar oraz, co najważniejsze, duży basen na świeżym powietrzu. Do tego jacuzzi z podgrzewaną wodą i place zabaw dla dzieci. 

InterCamp 84’, Łeba, https://intercamp84.eu/

Kemping zlokalizowany jest zaledwie 600 metrów od morza. Na terenie znajdziemy miejsca pod samochody turystyczne, ale ośrodek szczyci się dużą ilością dobrze wyposażonych domków letniskowych. Basen jest podgrzewany, podzielony na dwie strefy. Jest tu też ratownik więc o bezpieczeństwo naszych najmłodszych możemy być spokojni.

Camping „Pod Lasem”, Bolków, http://campingpodlasem.pl/

Pole obecnie posiada 80 miejsc biwakowych a każde ma rozmiar minimum 150 metrów kwadratowych. Kemping podzielony jest na kilka stref, ale w każdej znajdziemy basen (większy lub mniejszy). Okolica to prawdziwa perełka: zamek, mnóstwo terenów zielonych i świetne trasy rowerowo-spacerowe.

MOLO Resort, Osiek, https://moloresort.pl/

To naprawdę duży ośrodek, połączenie kempingu, hotelu i strefy Spa&Wellness. Do tego na terenie funkcjonuje restauracja oraz bar serwujący przepyszne drinki. Łącznie znajdziemy tam 60 parcel, z których większość ma podłączenia do prądu, wody i odpływu. Prócz basenu w hotelu, dostępny jest też basen zewnętrzny. Można skorzystać również rowerków wodnych i innego sprzętu pływającego po zalewie. Nie brakuje pizzerii, kręgielni i bilardu.

„Uroczysko”, Borków, http://www.uroczysko-borkow.pl/index.html

Basen letni zlokalizowany jest tuż obok placu zabaw i innych atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych wczasowiczów. Jest podgrzewany. Na terenie jest kilka wiatek grillowych oraz miejsca na rozpalenie ogniska. Nie zabrakło też stawu rybnego. 

Camp4U, Siechnice, http://camp4u.pl/

Po całodziennym zwiedzaniu Wrocławia warto wpaść na Camp4U i schłodzić się w basenie. Do tego na terenie funkcjonuje CampBar, sala wspólna oraz dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Z kempingu można się też wybrać na wycieczki rowerowe chociażby śladem rzeki Odry.

Osada Chmielaki, Góry Opawskie, https://osadapokrzywna.pl/

Na miejscu funkcjonuje zewnętrzny basen (ładnie podświetlany) oraz brodzik dla dzieci. Nie zabrakło też "Gastrocamp'a" i dużej ilości miejsc na kampery, przyczepy kempingowe i namioty. Kemping jest świetną bazą wypadową przez cały rok. 

Znacie inne miejsca? Dajcie znać w komentarzach! 


Bartłomiej Ryś30.06.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW