Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

19 dni temu  28.04.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Kempingi otwarte od 8 maja

fot. Bartłomiej Ryś

Konferencja prasowa rządu na temat odmrażania gospodarki już za nami. Branża hotelowa (w tym kempingi) będą mogły wznowić swoją działalność od 8 maja. Wstępne zapowiedzi mówią o możliwości zapełnienia 50% dostępnych pokoi hotelowych.

Dane dają podstawy do ostrożnego optymizmu - rozpoczął konferencję premier Mateusz Morawiecki. I dodał, że w szpitalach nadal przebywa ponad 25 tysięcy osób. 

Do odmrażania musimy więc podejść z pokorą. Nie wykluczamy, że pewne działania mogą przyśpieszyć lub odwlec się w czasie. Wszystko zależy od tempa szczepień. W maju do kraju ma przyjechać 10 mln dawek. To sprawia, że patrzymy w przyszłość z optymizmem.

Najważniejsza informacja to oczywiście ta tycząca się branży hotelowej. Zostanie ona uwolniona 8 maja. To oznacza, że tego dnia wznowić swoją działalność będą również mogły kempingi. Maksymalne obłożenie: 50%. Strefy restauracyjne i wellness/spa muszą jednak pozostać zamknięte.

Od 8 maja prawdopodobnie zostanie również zniesiony obowiązek noszenia maseczek ochronnych na świeżym powietrzu pod warunkiem zachowania odpowiedniego dystansu.

Od 15 maja natomiast będzie mogła wystartować gastronomia zewnętrzna tj. w tak zwanych „ogródkach piwnych”, ale pod warunkiem zachowania odpowiedniej liczby stolików i dystansu pomiędzy nimi. Tego samego dnia „do łask” powrócą imprezy okolicznościowe, ale z zaznaczeniem, że będą one mogły się odbyć tylko na zewnątrz i z limitem 25 osób.

Pełna gastronowia (łącznie z możliwością przebywania w środku pomieszczeń) rusza 29 maja.

Kluby fitness, solaria będą uruchomione również pod koniec maja. Rząd planuje również wtedy powrót wszystkich dzieci do szkół w trybie stacjonarnym. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony