artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Kemping jest naprawdę duży i podczas codziennego bytowania na nim przydaje się hulajnoga elektryczna bądź rower
  fot. Strasko Kemping jest naprawdę duży i podczas codziennego bytowania na nim przydaje się hulajnoga elektryczna bądź rower

Kemping Strasko na wyspie Pag w Chorwacji - opcja dla wszystkich [VIDEO]

Czas czytania 3 minuty

Zimno i szaro za oknem? Powróćmy więc do cieplejszych momentów w roku i przenieśmy się do września 2019 roku. To właśnie wtedy ruszyliśmy dwoma kamperami na wyprawę #ChorwacjaPC by pokazać Wam przeróżne kempingi zlokalizowane tuż nad samym, krystalicznie czystym Adriatykiem. Jednym z nich jest kemping Straśko zlokalizowany na wyspie Pag. W naszej opinii jest to miejsce dla wszystkich. Zapytacie, dlaczego?

Kemping Strasko na pierwszy rzut oka zaskakuje dostępną przestrzenią. Prócz standardowych parcel w różnych rozmiarach (największe mają po 160 m2), dostępna jest też otwarta przestrzeń, na której każdy staje gdzie chce i jak chce. Co oczywiste, wszędzie znajdują się skrzynki z prądem a dodatkowo co kilkaset metrów znajdziemy zdroje z wodą.

Różnorodność miejsc, w których możemy stanąć wpływa bezpośrednio na cenę pobytu. Potrzebujemy wyznaczonej parceli tylko dla siebie? Proszę bardzo: zapłacimy za nią od 13 euro w tak zwanym "sezonie niskim" do 42,50 euro za największą w szczycie sezonu letniego. Miejsce na otwartym obszarze to koszt od 9,90 euro za dobę. Ciekawą opcją jest możliwość postawienia dwóch kamperów/przyczep na jednej, dużej parceli. Wówczas za drugi pojazd zapłacimy od 6 do 10 euro. Podczas naszej podróży skorzystaliśmy z tej opcji stawiając dwa kampery na parceli typu "LARGE" zlokalizowanej nad samym morzem. Miejsca było aż nadto. 

Po raz kolejny polecamy wyjazd do pięknej Chorwacji poza sezonem wysokim. To najlepszy okres na wakacje pełne relaksu i odpoczynku. Po pierwsze, na plażach, w barach i restauracjach nie uświadczymy tłumów. Po drugie, z łatwością znajdziemy wolne miejsce, na którym możemy się rozstawić. Po trzecie: ceny są zdecydowanie niższe a pogoda nadal słoneczna (ale już bez męczących upałów). Dla porównania: kemping Strasko swój cennik opiera na trzech sezonach: niskmi, średnim oraz wysokim. Niski rozpoczyna się już 12 września. Wówczas pobyt osoby dorosłej kosztuje 6,60 euro (9,90 i 11,50 euro w "średnim" i "wysokim") a parcela "GOLD" - 13 euro (24 i 28 euro). Pobyt dobowy dwóch osób zamyka się więc w kwocie 26,20 euro zamiast 43,8 czy 51 euro. Spora oszczędność, prawda?

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravan Show 2023 01.09-30.09 Sebastian
A co znajdziemy na Straško? Wszystko. Począwszy od świetnie przygotowanych punktów sanitarnych po dużą recepcję z miłą obsługą i wyraźnie wytyczonymi znakami pokazującymi gdzie co jest. Nie brakuje rozrywek dla najmłodszych: animacje, aquapark, boiska. Do tego piękna, szeroka plaża oraz liczne punkty gastronomiczne. Dużą zaletą jest handlowe "centrum", w którym po jednej stronie znajdziemy supermarket (dobrze zaopatrzony) a po drugiej liczne punkty sprzedające np. świeże warzywa, owoce oraz chociażby sprzęt do pływania/nurkowania. Fajną atrakcją dla wszystkich jest mini-zoo, w którym spotkamy kozy, owce a nawet kury wspinające się na drzewa. 

Na kempingu Strasko przyjemnie spędziliśmy kilka dni. Poniższy materiał to skrót tego, co udało nam się zobaczyć. Było warto!

Szczegóły dot. kempingu oraz rezerwacji na nim można znaleźć tutaj: https://www.campingstrasko.com/en/ 


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News