artykuły

PODRÓŻE
Reklama2021 Bilbord - PKO bezplatna [4] 12.07-26.07 Kasia
Do Chorwacji bez kwarantanny 
  fot. Bartłomiej Ryś

Do Chorwacji bez kwarantanny 

Chorwacja należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i pomimo, że nie należy do strefy Schengen traktowana jest na tych samych zasadach - głosi komunikat zamieszczony m.in. na profilu Croatia Full of life. Oznacza to, że podczas powrotu z Chorwacji obowiązują te same zasady zwolnienia z kwarantanny, czyli test lub szczepienie, jak w przypadku strefy Schengen.

Obecnie w naszym kraju panuje jedno z najbardziej surowych praw w całej Europie jeżeli chodzi o swobodę przemieszczenia się. Wszyscy, którzy przekroczyli granice zewnętrzne UE/Schengen muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie, z której nie zwalnia negatywny test w kierunku Sars-Cov-2. Chorwacja, jeden z najpopularniejszych, caravaningowych kierunków, od razu wydała komunikat, w którym poinformowała, że wystarczy przy powrocie, przed przekroczeniem granicy, pokazać ważny test (nie starszy niż 48h), który zwalnia z kwarantanny.

Dzieci do ukończenia 12 roku  życia przekraczające granice wewnętrzne są zwolnione z kwarantanny jeżeli podróżują pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionym przeciwko COVID-19, lub posiadającymi negatywny wynik testu w kierunku SaRS-CoV-2 wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy.

Ze wszystkich obostrzeń zwolnione są osoby zaszczepione. 


Bartłomiej Ryś28.06.20212

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 4
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW