artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - ACSI
Chorwacja poleca się na wakacje. Kempingi na caravaningowy wyjazd

Chorwacja poleca się na wakacje. Kempingi na caravaningowy wyjazd

Czas czytania 3 minuty

Urlop w Chorwacji? Oto kilka kempingów, na których warto się zatrzymać.

Kemping Čikat
To położony w malowniczej zatoce Čikat kemping otoczony gęstym lasem sosnowym. Znajduje się w pobliżu Mali Lošinj, największego miasta chorwackich wysp. Podczas rowerowych przejażdżek lub spacerów po jednej z licznych nadmorskich promenad odkryjecie tu wszystkie tajemnice Lošinj. Ten przyjazny dla najmłodszych kemping zapewnia opiekę wyszkolonego personelu. Starsze dzieci mogą korzystać z obiektów sportowych i rozrywkowych, co sprawi, że rodzinne wakacje będą udane dla wszystkich. Kemping jest otwarty przez cały rok. Tegorocznymi nowościami są domki mobilne typu Freedhome z przestronnym tarasem, kolejne namioty glampingowe czy telewizja kablowa na parcelach Superior Mare. Kemping Čikat otrzymał nagrodę specjalną ADAC w kategorii bezpieczeństwo.

Chorwacja poleca się na wakacje. Kempingi na caravaningowy wyjazd 1Na terenie znajduje się Aquapark Čikat. Jest to kompleks basenów o powierzchni 6300 m2. Z jego atrakcji kempingowi goście mogą korzystać bezpłatnie. Do dyspozycji są duży basen pływacki, baseny rekreacyjne z hydromasażem, fontannami czy zjeżdżalniami wodnymi – w tym 110-metrową zjeżdżalnią o wysokości 8 m.

Kemping Slatina
Wyposażenie tego miejsca naprawdę robi wrażenie. Przez kilka lat z rzędu obiekt był uznawany przez Chorwacki Związek Kempingowy za jeden z najlepszych kempingów na chorwackie wakacje. Spędź je w śródziemnomorskiej harmonii wyspy Cres, która dzieli z Krk tytuł największej chorwackiej wyspy na Adriatyku. Kemping posiada szeroki wybór stanowisk w pobliżu morza z przyłączami wody i prądu. W zeszłym roku zainstalowano nowe luksusowe mobilne domy Freedhome.

Chorwacja poleca się na wakacje. Kempingi na caravaningowy wyjazd 2

Kemping Baldarin
Jest to kemping przeznaczony przede wszystkim dla naturystów, choć nie dotyczy to oczywiście całego obiektu. Mogą oni znaleźć się w tym miejscu tak daleko od miejskiego hałasu, jak to tylko w sezonie turystycznym możliwe. W otoczeniu krystalicznie czystego Morza Adriatyckiego, w oazie śródziemnomorskich lasów dębowych i gajów oliwnych, pozwól sobie na trochę spokoju i zrelaksuj się jak nigdy wcześniej. Oferta noclegowa składa się z parceli różnego typu i namiotów glampingowych w najbardziej atrakcyjnej lokalizacji blisko morza.

Chorwacja poleca się na wakacje. Kempingi na caravaningowy wyjazd 4

Kemping Bijar
Najmniejszy w tej grupie kemping zapewniający intymną atmosferę z dala od tłumów. Jest niewielki pod względem powierzchni, ale zapewnia wielką szansę na relaksujące wakacje w oazie wielowiekowego lasu sosnowego. Obiekt położony jest zaledwie 500 m od historycznego miasta Osor, znanego również jako „miasto muzeum”. Wzdłuż kempingu rozciąga się skalista plaża z kilkoma piaszczystymi fragmentami. Idealne połączenie dla tych, którzy kochają pływanie, windsurfing i kajakarstwo.

Chorwacja poleca się na wakacje. Kempingi na caravaningowy wyjazd 5


Redakcja24.04.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News