artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Campingi we Włoszech
  fot. Camping San Biagio

Campingi we Włoszech

Czas czytania 5 minut

Włochy to idealny kraj dla miłośników caravaningu: ogrom atrakcji, zabytków, piękna przyroda, widoki zapierające dech w piersiach i nowoczesna infrastruktura, dostosowana do potrzeb kamperów i przyczep. Gdzie pojechać i jakie campingi we Włoszech wybrać?

Campingi we Włoszech - charakterystyka 

We Włoszech znajduje się kilka tysięcy campingów, na których można się zatrzymać. Większość ulokowana jest w północnej i centralnej części kraju. Sycylia i Sardynia oferują liczne campingi przy plażach. Obiekty są nowoczesne i dostosowane do potrzeb turystów. Jeśli planujecie wypoczynek nad brzegami Adriatyku, Morza Tyrreńskiego lub Jońskiego, nie zawiedziecie się, bo naprawdę jest w czym wybierać. 

Camping we Włoszech

Wiele campingów z terenów Północnych Włoch i Toskanii jest uważanych za najnowocześniejsze w Europie. Są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i oferują wszystko, czego potrzebują caravaningowcy. Południe ma odrobinę gorszą infrastrukturę, ale wciąż wystarczająco dobrą, aby z powodzeniem planować urlop. 

W sezonie letnim dużym zainteresowaniem cieszy się Sycylia. Wielbiciele nurkowania w szczególności upodobali sobie Sardynię. Z kolei zimą, turyści chętnie wybierają campingi w okolicach Alp i Dolomitów, łącząc caravaning ze sportami zimowymi, a zwłaszcza jazdą na nartach. Niektóre z campingów usytuowane są powyżej 1000 metrów n.p.m. Latem odwiedzane są przez caravaningowców spragnionych pięknych widoków lub pragnących przebyć kilka pobliskich górskich szlaków. 

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian
W niektórych włoskich campingach nie wolno zatrzymywać się ze zwierzętami. Często dotyczy to obiektów blisko zabytków i plaży. We Włoszech popularne stają się campingi eco-friendly, które wykorzystują i promują rozwiązania przyjazne środowisku. Znajdziecie je na terenie całego kraju, najwięcej na wybrzeżach.

Campingi we Włoszech - mapa 

campingi we Włoszech

Interaktywna mapa campingów „Polskiego Caravaningu” na pewno pomoże Ci w planowaniu podróży. Mamy największą bazę campingów z Polski i Europy. 

Najlepsze miejsca na campingi we Włoszech  

Włochy to ukochany przez turystów kraj, który oferuje tak wiele zabytków i atrakcji, że niektórzy wracają do niego wielokrotnie. Włosi mogą poszczycić się największą liczbą obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy na niej między innymi: budynki Rzymu i Florencji, Wenecję, Etnę, Weronę, Asyż, liczne katedry oraz bazyliki, strefę archeologiczną w Pompejach, Dolomity i sztukę naskalną w Val Camonica.

Duże skupiska campingów znajdują się blisko Zatoki Weneckiej, z której warto wybrać się do pobliskiej Padwy. Jeśli szukacie spokoju i bliskości natury, na pewno przypadną wam do gustu okolice jeziora Lago di Garda i Parku Narodowego Parco dell'Alto Garda Bresciano. 

Wiele campingów ulokowanych jest blisko granic z Francją, Szwajcarią i Austrią. Podróż przez północną część Włoch jest wręcz idealna dla turystów, którzy planują odwiedzić kilka krajów podczas jednej wycieczki. Na szczególną uwagę zasługuje Republika San Marino, enklawa na terenie Włoch. Warto tu zawitać i obejrzeć twierdzę La Rocca o Guaita. 

ReklamaCampingi we Włoszech  4
Godne polecenia są okolice Zatoki Neapolitańskiej. Sam Neapol obfituje w liczne atrakcje turystyczne, na czele z historycznym centrum, zamkami i katedrami. Jeśli planujecie zwiedzać pobliskie Pompeje i Wezuwiusz, możecie zatrzymać się na kempingach Campeggio Spartacus lub Camping Zeus, które znajdują się w obrębie miasta i z nich dotrzeć do wulkanu.

Jeśli pragniecie odpocząć nad morzem macie do wyboru setki obiektów, przy każdej z morskich granic. Pamiętajcie, że Włochy zajmują piąte miejsce na świecie pod względem liczby turystów. W wakacje tereny nadmorskie oraz popularne jeziora takie jak Garda, czy Como, są oblegane. Campingi najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem. Sporym zainteresowaniem cieszy się również Rezerwat Zingaro na Sycylii oraz wybrzeża Toskanii.  

Campingi na terenie miast atrakcyjnych turystycznie:

  • Rzym - Village Camping Flaminio, Roma Camping;
  • Bolonia - Campeggio Citta` di Bologna;
  • Mediolan - Campeggio Citta` di Milano;
  • Werona - Castel San Pietro.

Nocowanie „na dziko” we Włoszech 

Nocowanie „na dziko” na terenie Włoch jest zabronione. Kampery i przyczepy są kontrolowane, zwłaszcza na północy kraju, w pobliżu atrakcji turystycznych i na wybrzeżach. Nocleg poza campingiem może zostać ukarany mandatem w wysokości nawet 500 euro. Wyjątkiem od powyższej zasady są prywatne posesje. Niektórzy właściciele godzą się na pozostawienie pojazdu. 

Przed wyjazdem do Włoch: 

Zaplanuj noclegi z pomocą interaktywnej mapy campingów

Rozważ zakup katalogu i karty CampingCard ACSI (daje 50% rabatu w ponad 3000 kempingach w Europie). 

Sprawdź wykaz włoskich obiektów i zabytków na liście UNESCO

Fot. Camping San Biagio, Camping Mirage na wyspie Ischia.


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News