artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Camping nad jeziorem Garda
Camping nad jeziorem Garda

Camping nad Jeziorem Garda

Czas czytania 4 minuty

Jezioro Garda w północnych Włoszech to popularny cel wielu podróży i nic w tym dziwnego. Malownicza przyroda, czysta, ciepła woda, bezpieczne plaże, ciekawe miejsca do zobaczenia, urokliwe miasteczka, ale również rozbudowana infrastruktura caravaningowa. Camping nad Jeziorem Garda to świetny pomysł na wakacje!

Camping nad jeziorem Garda

Ten podłużny, zlokalizowany w połowie drogi pomiędzy Wenecją i Mediolanem akwen zachwyca widokami. Lago di Garda (bo tak w języku włoskim nazywa się to miejsce) ma długość około 55 kilometrów i od 4 do 12 km szerokości. Jezioro otoczone jest gajami oliwnymi, pomarańczowymi i winnicami, natomiast północna, węższa jego część leży u stóp gór. Jest tu po prostu przepięknie!

Garda? Najlepiej kamperem

Zacznijmy od tego, że okolice Jeziora Garda to miejsce niezwykle przyjazne dla podróżujących kamperami i przyczepami campingowymi. Wokół jeziora zlokalizowanych jest mnóstwo campingów o dobrym standardzie, zarówno małych, kameralnych, jak i tych większych. 

W naszej bazie znajduje się niemal sto campingów nad Jeziorem Garda. 

Niesłabnącą popularnością cieszy się między innymi Bella Italia.

To duży camping z kompleksem basenowym i prywatną plażą. Zaledwie 7 km dalej zlokalizowany jest Gardaland Park, największy park rozrywki w tej części Włoch. Rollercoastery, karuzele, spływ pontonem... Dzieciaki będą zachwycone, a i dorośli chętnie się pobawią. 

Warto odwiedzić pobliskie oceanarium Sea Life Aquarium, park wodny Canevaworld, czy największy park linowy we Włoszech – Jungle Adventure Park. W atrakcje dla najmłodszych obfitują również same campingi.

Camping nad jeziorem Garda

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Z campingów nad Jeziorem Garda, na których warto się zatrzymać, wymieńmy również Cisano, Camping Village San Francesco oraz bardziej kameralny, idealny dla rodzin z małymi dziećmi Serenella. 

Z kolei Eden powinien spodobać się tym, którzy liczną na spektakularne widoki. Tak naprawdę, gdzie by się nie ruszyć, tam znajdziemy miejsce do zaparkowania kamperem.

Najważniejszy okoliczny kurort? Prawdopodobnie Riva del Garda z wieloma plażami oraz kilkoma campingami. Zachęcamy jednak, aby dać szansę również tym mniej popularnym, małym, sennym miasteczkom o charakterystycznej kamiennej architekturze. W oddalonych od jeziora spotkamy mniej turystów. 

Zachęcamy również do campingu nad Jeziorem Garda poza sezonem letnim, jeszcze przed szczytem, np. pod koniec maja. Jest tam wówczas nie tylko spokojniej, ale i zdecydowanie taniej niż na przykład miesiąc później.

Atrakcje, czyli nie tylko kąpiele w jeziorze

Wody Jeziora Garda cieszą się dużą popularnością wśród miłośników sportów wodnych. Sprzęt wypożyczysz tu na większości campingów, a jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś windsurfingu, bez problemu odnajdziesz wokół jeziora centra treningowe.

Lepiej czujesz się na lądzie? Weź ze sobą rower! Całe wybrzeże Gardy otoczone jest profesjonalnie wytyczonymi ścieżkami rowerowymi o różnym stopniu trudności.

Camping nad Jeziorem Garda  4

Wakacje nad Jeziorem Garda to także spacery uliczkami urokliwych miasteczek, pełnych gwarnych kafejek i restauracji. Z miejsc wartych odwiedzenia wymieńmy choćby położone na południowym brzegu jeziora Sirmione – niegdyś obronne miasto, obecnie uzdrowisko i centrum odnowy biologicznej, z XIII-wiecznym zamkiem Rocca Scaglieri. Werona z rzymskim amfiteatrem, Brescia, ponad którą góruje stary, XII-wieczny zamek, czy Desenzano del Garda ze swoim pięknym portem, ukwieconymi kamienicami i turkusową wodą – to tylko niektóre miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w tej części Włoch.

Camping nad jeziorem Garda

ReklamaCamping nad Jeziorem Garda  6
Podsumowując, camping nad Jeziorem Garda to doskonały pomysł na wakacje zarówno dla aktywnych, jak i dla osób chcących po prostu wypocząć w malowniczej scenerii. Okolica to skupisko campingów, na których miejsce najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem – zwłaszcza w szczycie sezonu. Pamiętajcie również, że nocowanie „na dziko” na terenie Włoch jest zabronione. Wyjątkiem od tej zasady są prywatne posesje, których właściciele często godzą się na pozostawienie pojazdu.

Pamiętaj, że katalog z kartą ACSI daje rabaty do 50% w ponad 3000 kempingach w Europie. 

W artykule wykorzystano grafiki Unsplash Photo (GNU General Public License). 


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News